Istanbul - Výlety/okolie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Pešie výlety

Istanbul je rajom na podniknutie peších vychádzok. Odporúčame zakúpiť si samosprievodcu pre výlet mestom, ktorý začína pri Kariye Museum, pokračuje pozdĺž mestských múrov k Golden Horn, kde turista uvidí zvyšky Byzantského paláca, Blachernae, vrátane žalára. Židia vyhľadávajú ulicu, ktorá vedie z oblasti Galata Tower, na ktorej sa nachádzajú synagógy a iné religiózne budovy.

Istanbul Walks, Eski Bagdat Caddesi 50 ponúka na výber taktiež pešie výlety, ktoré trvajú 2 – 2,5 hod. Zahŕňajú túry k Modrej mešite, k okoliu Bazaar, Galata a Pera. Väčšina výletov má odchod pred Turistickým informačným centrom na námestí Sultanahmet. Odporúčame rezerváciu výletu.

Výlet autobusom

Plan Tours zriaďuje výlety k mestským pamätihodnostiam - Hagia Sofia, Blue Mosque, Hippodrome a Grand Bazaar, vrátane výletov po stopách židovského dedičstva.

Fez Travel organizuje dlhšie výlety s menšími skupinkami. Trojnočný Instanbul City Break trvá dva dni, zameraný je na prehliadku najvýznamnejších pamätihodnosti s anglicky hovoriacim sprievodcom, v cene sú zahrnuté vstupné poplatky, raňajky a ubytovanie.

Výlet loďou

Plan Tours organizuje celodenné plavby po rieke Bospor, vrátane návštevy paláca Dolmabahce. V letných mesiacoch ponúka plavby na súkromných lodiach po Bospore ako i kulinárske okružné plavby.

TürkiyeDenizcilik Ýþletmeleri odchádza z Eminönü, mólo tri, 10:30, 12:45 a 14:15, zastávka je 15 minút neskôr v Besiktase.

Trajekt sa plaví po rieke Bospor, okolo nádherných, nábrežných, drevených a meštiackych domov až k starým morským vrátam v Anadolu Kavagi. Výlet trvá dve hodiny, je možnosť voľby naobedovania sa v rybárskej reštaurácií v Anadolu Kavagi.