Írsko - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
V Írsku je veľa možností ubytovania sa, buď v priestoroch hotelov alebo privátov, až po súkromné domy na farmách, mestách a dedinách, v prázdninových hoteloch, mládežníckych internátov a samo- stravovacie zariadenia. Ceny sa pohybujú v závislosti od lokácie a typu ubytovania, poskytovaných služieb a sezóny. Oficiálny Tourist Board guide vám môže poskytnúť informácie o hoteloch, mestských a dedinských privátoch až po samostatné domy na rôznych farmách (ceny by sa mali pohybovať okolo 5 libier). Pre väčší počet detailov pozrite aj Boar Fáilte (Irish Tourist Board ) v sekcií adries.

V Board Fáilte je zaradených a ohodnotených celkom 668 hotelov a ich ceny sú pevne stanovené Tourist Board-om. Väčšina týchto hotelov patrí k Irish Hotels Federation (Írska hotelová federácia). Ich adresa je 13 Northbrook Road, Dublin 6 (tel: (1) 497 6459; fax: (1) 497 4613; e-mail: info@ihf.ie; web stránka: )

Hotely
Hodnotenie: Irish Tourist Board registruje a hodnotí hotely nasledovne

5 hviezdičkový: hotel s najlepšími službami. Všetky izby majú súkromnú kúpelňu, väčšina je vybavená pekným nábytkom. Jedálenské služby obsahujú vrcholnú triedu ŕ la carte.

4 hviezdičkový: poskytujú vysoký štandard a komfortné služby. Majú súkromné kúpeľne. Ä

3 hviezdičkový: stredné ceny. Pohodlné ubytovanie a dobré služby. Tiež majú všetky súkromnú kúpeľňu.

2 hviezdičkový: ako rodinné priváty, s limitovanými, ale dostačujúcimi službami. Väčšina má súkromnú kúpeľňu.

1 hviezdičkový: čisté a pohodlné s dostačujúcimi službami.

Priváty
toto ubytovanie je menšie, poskytuje viac súkromia a obyčajne je pod dohľadom nejakej rodiny. V Irish Tourist Board je ich registrovaných viac než 209. Väčšinou ide o prebudované rodinné domy na plne funkčné ubytovacie zariadenie. Poskytovanie stravy sa pohybuje od polopenzie („posteľ a raňajky“) až po plnú penziu (raňajky, obed, večera). Minimálny počet izieb je 5 a nemusí byť požiadavka jedla.

Hodnotenie: Irish Tourist Board registruje a hodnotí priváty nasledovne

4 hviezdičkové: poskytujú veľmi vysoké pohodlie a služby. Väčšinou poskytujú večeru v lepšej kvalite ako iný, horúca a studená tečúca voda vo všetkých izbách. Všetky majú súkromnú kúpelňu.

3 hviezdičkové: poskytujú vysoké pohodlie a služby. Studená a horúca tečúca voda vo všetkých izbách. Všetky izby majú súkromné kúpelne.

2 hviezdičkové: plne zariadené nábytkom, poskytujú pohodlné ubytovanie s obmedzenými službami a servisom. Teplá a studená voda vo všetkých izbách.

1 hviezdičkové: čisté a pohodlné. Teplá a studená voda vo všetkých izbách. Dostatočná a primeraná kúpelňa a WC.

Hotely a priváty neposkytujúce dostatočné služby sú nezaradené a neohodnotené.

Ubytovanie na farme/mestské a vidiecke ubytovanie
V Írsku je registrovaných 2853 mestských a vidieckych domov a 517 ubytovaní na farme, ktoré poskytujú nocľah a raňajky (minimálne) za denný alebo týždenný nájom. Ostatné služby a jedlo sa dajú doplatiť.

Súkromné domáce ubytovanie
tento typ ubytovania dáva návštevníkovi možnosť spoznať a zapojiť sa do života obyčajnej Írskej rodiny v meste alebo na vidieku. Môžete sa napríklad dostať do Georgiánskej rezidencie, moderného bungalovu alebo do klasickej chalupy. Ubytovanie na farme zas dáva možnosť na stretávanie rôznych ľudí a je vhodné najmä pre deti. Návštevníci môžu zabudnúť na klasický život v meste a užívať si každodenný život na farme. V každom prípade sú to zaujímavé, relaxné a priateľské prázdniny alebo dovolenka. Všetky súkromné ubytovania a ubytovania na farmách boli skontrolované a schválené Irish Tourist Board a takisto sú zapísané v oficiálnom sprievodcovi dostupnom v Tourist Board. Navyše, Town and Country Homes Association (Asociácia Írskych súkromných mestských a vidieckych ubytovaní) a Fáilte Tuaithe (výslovnosť Foil-tya Too-ha) – Irish farmhouse association (Asociácia ubytovania na farmách) vydali svojho vlastného sprievodcu o členských ubytovávacích zariadeniach. Toto je dostupné aj na Irish Tourist Board v Anglicku a v informačných kanceláriach v celom Írsku. Pre viacej informácií kontaktujte: Fáilte Tuaithe (Irish Farm Holidays- Írske „farmárske“ prázdniny), 2 Michael Street, Limerick (tel: (61) 400 700; fax: (61) 400 771; e-mail: farmhols@iol.ie; alebo The Town and Country Homes Association (asociácia mestských a vidieckých ubytovávacích zariadení), Belleek Road, Ballyshannon, Co Donegal (tel: (72) 22222; fax: (72) 22207; e-mail: tchal@iol.ie.

Samostravovacie ubytovacie zariadenia
v Írsku je viac ako 2507 somastravovacích zariadení, ktoré su registrované v Irish Tourist Board . Takéto prázdniny alebo dovolenka je určená prevažne pre ľudí, ktorí chcú byť nezávislí a bez obmedzení. V ponuke je každé samostravovacie ubytovanie, aby vyhovovalo každému návštevníkovi. Sú to kompletne vybavené domy, apartmány, chaty alebo karavány. Dokonca aj chatky vyzdobené a plne vybavené v tradičnom štýle. Viacej detailov môžete dostať na: Irish Cottages and Holiday Homes Association , 4 Whitefriars, Aungier Street, Dublin 2 (tel: (1) 475 1932; fax: (1) 475 5321; e-mail: margaret@irishwelcometours.ie).

Kempovanie a Bývanie v obytnom prívese
Irish Tourist Board má vo svojom zozname kempy a parky s možnosťou bývania v obytnom prívese. Sú skontrolované a všetky sú zapísané v oficiálnom zozname a sprievodcovi. Ku všetkým sú napísané veci, ktoré by nemali chýbať a takisto aj požiadavky, ktoré sú od návštevníka vyžadované. V tomto zozname sú samozrejme zahrnuté aj firmy, ktoré môžu požičať alebo prenajať karavany, stany a ostatné vybavenie. Celkovo je tam 125 kempových a karavánových priestorov. Väčšina z nich je otvorená od Mája do Septembra. Viacej detailné správy a opisy sú dostupné na: Irish Caravan and Camping Council , PO Box 4443, Dublin 2 (fax: (98) 28237; e-mail: info@camping-ireland.ie.

Mládežnícke ubytovne
Funguje tu 48 mládežníckych ubytovní, ktoré sú pod hlavičkou An Oige (Asociácia Írskych mládežníckych ubytovní), 61 Mountjoy Street, Dublin 7 (tel: (1) 830 4555; fax: (1) 830 5808; e-mail: muilbon@anoige.ie. Poskytujú jednoduché ubytovanie s pohodlnými miestami na prespanie a možnosťou variť si vlastné jedlo. Tieto ubytovne môžu používať iba členovia An Oige alebo inej mládežníckej organizácie patriacej do International Youth Hostel Federation. Nečlenovia si môžu zakúpiť registračnú kartu priamo v ubytovni a tak sa stať členom, čo budú môcť využívať aj v budúcnosti.

Sezónne hotely
150 registrovaných sezónnych hotelov poskytuje ubytovanie za rozumné ceny. Je možné si prenajať ubytovanie nocľahárenského štýlu alebo súkromné miestnosti s plne vybavenou kuchyňou. Nie je treba žiadne členstvo. Niektoré poskytujú aj celodennú stravu, iné iba raňajky. Pre viacej informácií kontaktujte Irish Tourist Board .

Prázdninové letoviská
takéto strediská poskytujú súhrnné možnosti pre prázdniny a dovolenku so širokým výberom služieb a príslušenstva vrátane možnosti samostravovania, vnútorného krytého bazénu so zohrievanou vodou. Tieto strediská sú takisto registrované v Irish Tourist Board .

Hotely

Kde
Príchod
Odchod