Guinea - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Časový posun

Guinea je o jednu hodinu pozadu voči štandardnému stredoeurópskemu času.

Peniaze

Mena

Guinejský frank (GNF) = 100 centimov. Bankovky sú v hodnotách 5 000, 1 000 a 500 GNF a mince sú v hodnotách 25, 10, 5 a 1 GNF.

Platobné karty

Limitovaná akceptácia. Odporúča sa, overiť si podmienky a možnosti bezhotovostnej platby v Guinei u vašej bankovej spoločnosti.

Otváracie hodiny bánk
Pondelok až piatok od 8:00 do 12:30 a 14:30 do 17:00.

Jedlo a nápoje

Reštaurácie v hlavnom meste ponúkajú i európske jedlá, ale prevláda miestna kuchyňa.

Národné špeciality:
Ryža jollof.
Kurča plnené repkou.
Ryba (podáva sa s ryžou).
Sladké zemiaky.
Kukuričná polievka.
Kokosové orechy a banány.
Nápoje:
Pivo (Západoafrické značky).
Čerstvé ovocné šťavy.

Nočný život

I napriek tomu, že tu nájdete kiná, divadlá ba dokonca nočné kluby, Guinejčania preferujú vlastné spôsoby zábavy. V uliciach často uvidíte miestnych ako spoločne tancujú, spievajú a hrajú na tradičných hudobných nástrojoch či podomácky zhotovených gitarách.

Nakupovanie

I keď regály obchodov vo väčších mestách zývajú prázdnotou, miestne trhy sú plné zaujímavých produktov ako napríklad pestrofarebné tradičné guinejské oblečenie, ručne tkané koberce, koža, dyňové nádoby či šperky. Gueckedou je známe vďaka svojmu enormnému trhovisku, kde cestovatelia nájdu všetko, načo si spomenú.

Kalendár podujatí

Štátne sviatky

1. január, marec – apríl (pohyblivé Veľkonočné sviatky a Deň narodenia proroka), 1. máj, 27. august (výročie Ženskej revolty), 28. september, 2. október, 22. -24. október, 1.november, 25. a 31. december.