Guatemala - Úrady/Formality

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Veľvyslanectvo, víza
Pre vstup do Guatemaly potrebujete víza, alebo tzv. turistickú kartu, ktorú dostať kúpiť na letisku v Guatemala City, (GAC), za 5.- USD, (r. 1999), resp. na hraničných prechodoch, prípadne v cestovných kanceláriách v susedných krajinách. Avšak turistická karta sa niekedy dosť ťažko zháňa, preto Vám odporúčam radšej vycestovať s vízom už z domova. Turistickú kartu je možné kúpiť aj v banke, ktorá je blízko letiska v GAC. O víza môžete požiadať Veľvyslanectvo Guatemaly, ktoré sa nachádza vo Viedni. Botschaft der Republik Guatemala, Reisnerstrasse 20/1/4, A - 1030 Wien.
K žiadosti o vízum je treba predložiť doklad o tom, že máte dostatočné množstvo financií na pobyt v tejto krajine, spiatočnú letenku, prípadne pozvanie. Váš pas musí byť tiež platný najmenej 6 mesiacov nasledujúcich od vstupu do krajiny.

Slovensko N E M Á v Guatemale zastúpenie. Najbližšie veľvyslanectvo na ktoré sa môžete obrátiť je v Mexiku
Mexico-City, ul. Julio Verne 35, Colonia Polanco. Je to cca 10 min. cesty pešo od zastávky metra Auditorium, (linka metra č. 7, oranžová farba, z Rossrio do Barruea de Muerto, to sú konečné stanice metra). Telefón: 52806544. Pracovná doba: pondelok-piatok od 9,00 - 15,00 hod., alebo
Veľvyslanectvo SR v Kostarike - Embajada de la República Eslovaca Apartado Postal 3910-1000, San José. Ak však ste už v zahraničí, napr. v USA, Canada..., a chceli by ste navštíviť Gautemalu, môžete zájsť na Guatemalské veľvyslanectvo v príslušnej krajine a požiadať za poplatok o vízum tam. USA - Washington, Canada - Otawa, Mexico - Mexico-City.... .