Florencia - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa
Fiesole:

Skôr či neskôr každý potrebuje vyhnúť sa Florencii. Anglický poet Laurie Lee uprchol do toskánskych hôr s vysvetlením: „mám úž dosť Florencie … moje oči boli šokované toľkými obrazmi a freskami … ich farbami. Potreboval som sa nadýchať vidieckeho vzduchu“.

 

Fiesole sa nachádza 8km od Florencie, z Piazza del Duomo prepravíte sa autobusom 7. Osadu založili Etruskovia v 7. storočí p.n.l. Fiesole bolo pre Rimanov hlavne miestom oddychu, vybudovali tu amfiteáter pre 3 000 osôb. V súčasnosti sa používa na usporadúvanie letných koncertov.

 

Archaeologickom Parku sa nachádzajú rímske kúpele, rímsky a etruský chrám. V súčasnosti úhľadné obchodíky a drotoire lemujú katedrálu, v ktorej sa nachádzajú najlepšie diela miestneho sochára – Mino da Fiesole.

 

Museo Bandini, Via Dupre (tel: (055) 59118 alebo 59416), je otvorený v lete denne 09:30-19:00, Po, Str-So 09:30-17:00 v zime. Múzeum ja zatvorené prvý utorok v mesiaci.

 

Fiesolský turistický úrad sa nachádza na ulici Via Portigiani, ktorý vám poskytne viac turistických informácií.

 
1 deň
Siena

Stredovekovyzerajúca Siena je situovaná vo vzdialenosti 50km južne od Florencie. V jej srdci leží nádherné Il Campo známe konskými dostihmi.

 

Medzi najväčšie atrakcie múrom obkoleseného mesta sa radí katedrála a majestátny Palazzo Pubblico (mestská radnica), nad ktorým sa týči Torre del Mangia. Pomenované boli po stredovekom zvonárovi. Odporúčame vystúpiť na vežu, pretože je z nej nádherný výhľad na mesto a okolité kopce.

 

Vo vnútri radnice sa nachádza Museo Civico, ktoré priťahuje turistov slávnym sieneským kapitánom Simonom, a obrazom Effects of Good and Bad Government, ktorý znázorňuje živú alegóriu na úpadok mesta v 14. storočí.

 

Dielo DucciaMaesta sa nachádza v Museo dell''Opera del Duomo. Zbožný obraz Madony, ktorá je situovaná medzi svätými a anjelmi, v minulosti zdobil oltár katedrály.

 

Prehliadka Sieny by nebola úplná bez potulovania sa po vinúcich mestských uličkách štvrte Il Campo, ktoré sú pulzujúcimi tepnami mesta. V pasticcerii vyhladnutí turisti môžu ochutnať panforte av lete vynikajúcu čerstvú pizzu.

 

Z Florencie sa do Sieny najlepšie prepravíte autobusom, pretože do mesta platí zákaz vstupu automobilom.  Autokary odchádzajú zo stanice SITA , ktorá sa nachádza na ulici Via Santa Caterina, pri hlavnej železničnej stanici. Odchod je takmer každú hodinu, cestovný čas je približne 1 hod. 15 minút.

 

Informačná turistická kancelária v Siene leží na Piazza del Campo 56.