Fidži - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Väčšina turistov sa na Fidži dostáva lietadlom. Na ostrovoch sa nachádzajú dve letiská: jedno je pri meste Nadi a druhé pri meste Nausori. Na Fidži lieta viacero leteckých spoločností ako napr. Fiji Air, Sun Air a tiež je možné sa tam dostať pravidelnými linkami, ktoré lietajú z Londýna, zo Soulu, Sydney alebo Welingtonu. Turisti si pre vnútroštátne lety môžu prenajať lietadlo. Táto služba je však pomerne drahá.
Medzinárodné lodné prístavy sa nachádzajú v meste Suva a Lautoka. Lodné linky premávajú medzi ostrovmi Tuvalu, Kiribati, Nezávislá Samoa a Nauru. Trajekty nie sú drahé a sú pomerne spoľahlivé, premávajú pravidelne. Tie jazdia zo Suvy do prístavu Labasa a na ostrovy Ovalau a Koro. Tiež je možné si prenajať malé motorové člny.
Autobusová doprava je tiež spoľahlivá, linky jazdia prevažne na väčších ostrovoch ako napr. Viti Levu. Klimatizované autobusy jazdia medzi mestami Suva a Lautoka.
Na to, aby ste riadili osobný automobil je potrebné vlastniť vodičský preukaz a medzinárodný vodičský preukaz. Na ostrovoch je vybudovaných okolo 5000 km ciest. Tie najpoužívanejšie sú vo veľmi dobrom stave. Jazdí sa po ľavej strane. Požičovne automobilov je možné nájsť v každom väčšom meste. Pri objednaní taxíka sa odporúča dohodnúť si cenu vopred.