Etiópia - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Addis Abeba

Hlavné mesto Etiópie leží vo výške 2 440 mnm v centrálnych vysočinách. Hlavnými turistickými lákadlami sú: miestna univerzita, katedrála (St George’s Cathedral), Etnologické múzeum, Menelikovo mauzóleum, kostol sv. Trojice, palác Ghibi a tiež jeden z najväčších trhov v Afrike.

Aksum

Bývalá kapitola ranného etiópskeho kráľovstva sa rozkladá na severe krajiny. Bola preslávená vďaka niekoľko poschodovému granitovému obelisku a kostolu, o ktorom sa tvrdí, že je sídlom Stratenej archy zmluvy.

Národné parky

V Etiópii sa nachádza deväť národných parkov:

Národný park Simien (v severnom horskom masíve), Národný park Awash (východne od hlavného mesta), Národné parky Omo a Mago (juhozápadne od kapitoly), Národný park Shalla-Abijatta (južne od Addis Abeba), Národný park Gambella National (v regióne Ilubabor), Národný park Nechi Sar (v regióne Gambo), Národný park Yangudi-Rassa (v regióne Harerge) a Národný park Bale, ležiaci v južných slatinách krajiny, ktorý disponuje unikátnou faunou a flórou.

Iné miesta

Vodopády Modrého Nílu (známe i pod názvom Tissisat) patria medzi najkrajšie africké vodopády.

Gondar bol hlavným mestom Etiópie od r. 1632 do r. 1855 a na jeho území sa rozkladá množstvo zrúcanín. Neďaleko sa rozprestiera najväčšie etiópske jazero Tana s 37 ostrovmi.

Lalibela sa preslávila svojimi kostolmi zo sekaného kameňa z 12. storočia.

Harar je opevnené moslimské mesto, známe i ako centrum obchodu s kávou.

Skupina trhlín zaplavených vodou predstavuje prekrásny jazerný komplex Valley Lakes, pozostávajúci zo siedmych jazier (Ziway, Langano, Awasso, Abiyata, Shalla, Abaya a Chamo).


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...

Divoká Etiópia - perla Afriky - Je až neuvěřitelné, že na prah...