Estónsko - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Hotely
Po páde komunizmu nastal komerčný boj medzi západnými a estónskymi firmami pri prestavbe starých štátnych hotelov na moderné podniky odpovedajúce západnému štandardu. Joint ventures s firmami zo západnej Európy a Spojených štátov spôsobil, že štandard ubytovania v Estónsku rýchlo dosiahol západoeurópsku úroveň.

Okrem Tallinu, ktorý nedávno bol hlavnou lokaciou expanzie a modernizácie ubytovacích kapacít, má Estónsko vybudovanú adekvátnu sieť prijateľných ubytovacích zariadení, ktoré sú buď pozostatkom socialistického Estónska alebo boli vybudované estónskymi podnikateľmi nové veľké hotely a malé penzióny.

Mládežnícke ubytovne
Väčšina mládežníckych hotelov je vybavená saunou a podobnými zariadeniami. Viac informácií získate na Estónskej mládežníckej hotelovej asociácií

Kemping
V Estónsku sa nachádza vyše 80 kempingov. Medzi najobľúbenejšie patrí: Camping & Motel Peoleo (12km južne od Talinu); Camping Kernu (40km južne od Tallinu); Camping Valgerand v Pärnu; a Camping Malvaste situovaný na ostrove Hiiumaa. Štandard kempov sa stále zvyšuje, v súčasnosti však ešte nedosahuje úroveň štandardu západných krajín.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod