Estónsko - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Tallin
Je to starobylé, prímorské a hlavné mesto Estónska. V Talline sa nachádzajú cenné historické a architektonické monumenty, medzi ktoré patrí centrum starého mesta, ktoré je najstaršie v severnej Európe. Dominujú v ňom špicaté veže stredovekého Town Hall (14.-15. storočie). Zachovali sa viac než dve tretiny z pôvodnej mestskej časti City Wall, z ktorej je nádherný výhľad na úzke ulice s domami so sedlovými strechami. Turistom doporučujeme zážitok pohľadu na vrcholy veží starého Tallinu z hradu Toompea, ktorý je situovaný na útese. Obľúbeným rekreačným miestom je Kadriorg Park, v ktorom sa nachádza palác postavený Petrom Veľkým. Múzeum pod otvorenou oblohou ponúka návštevníkom záblesk do spôsobu vidieckeho života z 18. a 19. storočia.

Pärnu
Asi dve hodiny jazdy autom od Tallinu leží Pärnu. Je to malé mesto situované na brehoch rieky Pärnu, ktorá sa vlieva do Rižského zálivu. Založené bolo v 13. storočí. Mesto je známym prístavom a rekreačným strediskom. Medzi atrakcie mesta patrí divadlo a 3km dlhá pláž, ktorá je u Estóncov veľmi obľúbená.

Tartu
Druhé najväčšie mesto sa nachádza asi 176km od Tallinu na rieke Emajőgi. V Tartu je veľmi stará univerzita i iné pamätihodnosti vrátane Vyshgorod Cathedral (13.-15. storočie), Town Hall (18. storočie) a univerzitnej botanickej záhrady.

Narva
Patrí medzi najstaršie estónske mestá. Leží na západnom brehu rieky Narva. Po prvý krát je o tomto meste zmienka v kronike Novgorodu. Zámok Herman je najstarším architektonickým pamätníkom, mestské múzeum umiestnené v zámku je značne navštevované svetovou turistikou.

Haapsalu
je malé mestečko ležiace na západnom pobreží a od 19. storočia je známym návštevným miestom. Nachádzajú sa tu tri ulice s romantickými drevenými domami.

Saaremaa
je najväčší ostrov v Estónsku. Tu i na ostrove Hiiumaa (druhý estónsky najväčší ostrov) môžete uvidieť staré veterné mlyny, kamenné kostoly, rybárske dedinky a zreštaurovaný zámok Episcopal datovaný do 13. storočia.

Mustvee
je situované na pobreží nádherného, rozsiahleho jazera Peipus a Kuremäe, v ktorom sa nachádza jediný ženský kláštor v Estónsku. Toto mesto je značne navštevované svetovou turistikou.

Národné parky
Národný park Lahema (70km od Tallinu) patrí medzi tri estónske parky, v ktorom sa nachádzajú zväčša nepoškvrnené, nedotknuté lesy a močiare, malebné staré rybárske dedinky a historické veľkostatky. Ďalšie dva parky sa nazývajú Soomaa a Vilandsi. V krajine sa vyskytuje niekoľko prírodných rezervácií a chránených oblastí.


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...