Dublin - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Pešie výlety
Dublin Tourism publikoval Ulysses Map of Dublin (1.30€), je určená pre tých, ktorí si neželajú sprievodcu mestom. Brožúrka je samosprievodcom po Dubline.

Discover Dublin Tours, 20 Stephen Street Lower, organizuje 2,5 hod pešie výlety štvrťou Temple Bar za 10€. Lístky sú dostupné v Dublinskom turistickom informačnom centre, ktoré sídli na ulici Suffolk Street. Výlet začína pri Oliver St John Gogarty’s (roh ulice Fleet a Anglesea). Organizuje sa denne, odchod je o 19:30 (máj-okóber); v novembri, februári, marci a apríli sa výlet organizuje iba v piatok a v sobotu.

Dublin Literary Pub Crawl je tiež 2,5 hod. výlet zameraný na recitovanie básni a spievanie, taktiež zahŕňa návštevu slávnych dublinských pubov, ktoré je možné asociovať s literatúrou.

Výlet stojí 10€, začína pri Duke Pub, 9 Duke Street, Po – So o 19:30 (apríl-november). Lístky sa predávajú o 19:00; taktiež v Ne o 12:00. Od decembra do marca sa zájazdy konajú vo Štvr, Pia a v So o 19:30 a v Ne o 12:00 a 19:30.

Historical Walking Tours of Dublin prevádzkujú ich študenti histórie z Trinity College. Výlety sú zamerané na kultúru, náboženstvo a politickú históriu Dublinu.

Jednotlivé názvy tém zájazdov: “A Terrible Beauty” – zrodenie írskeho štátu v rokoch 1916-1923 a “Unmanageable Revolutionaries” – ženy v írskej histórii. Výlety začínajú pred hlavnou bránou Trinity College, od mája do augusta sú organizované denne, začiatok – 11:00, 12:00 a 15:00. Od októbra do apríla Po-So, začiatok na poludnie. Cena zájazdu je 10€ a trvá 2.5 hod.

Bus
Autobusové zájazdy organizujú dve spoločnosti – Guide Friday a Dublin Bus. Zájazdy sú zamerané na hlavné mestské atrakcie, ktoré sú i so sprievodcom. Denný lístok stojí 14€ a zájazd začína približne každých 15 minút. Odchod je na ulici O’Connell Street.

Ďalšie zájazdy
V letných mesiacoch sa organizujú zájazdy na konských povozoch, odchod je pred St Stephen’s Green. Cena je v rozsahu 15€ a 50€, odporúčame si ju vopred dohodnúť s pohoničom.