Dublin - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Ako i celému mestu, taktiež dublinskej nákupnej scéne dominuje fúzia starého a nového. Tradičným nákupným miestom je Moore Street Market, ulica Henry, kde sa predáva čerstvé ovocie a zelenina za výhodné ceny. Predaj je Po-So 09:00-18:00. V štvrti Temple Bar sakoná Food Market, na House Square. Každú So je tu možné nakúpiť za výhodné ceny organické produkty.

Južne od rieky Liffey sa nachádza elegantná nákupná ulica Grafton. Leží tu obchodný dom Brown Thomas a jedno z najlepších dublinských obchodných centier - The Powerscourt Town House. Design Centre, ktorého prvé poschodie je vyhradené výlučne pre írskych módnych dizajnérov.

Na ulici Nassau, susediacej s ulicou Grafton, nakúpite najlepšie tradičné írske suveníry, akými je ručne fúkané sklo, remeselné výrobky, pletené odevy, keltská bižutéria a svetre Arran.

Kilkenny Design Centre, 6 Nassau Street, a Blarney Woollen Mills, 21-23 Nassau Street, je ďalším miestom, kde je možné výborne nakúpiť.

Medzi kvalitné kníhkupectvá sa radia Eason’s, 1 Dawson Street, Fred Hanna’s, 29 Nassau Street, Greene’s, 16 Clare Street (second-hand a vzácne edície), a Books Upstairs, 36 College Green. Winding Stair, 40 Ormond Quay Lower, je najlepší na výhodný nákup kníh.

Vdublinskej módnej štvrti Temple Bar sa nachádza Whichcraft, Cow’s Lane, ktorý je ukážkou inovatívnej írskej bižutérie, interiérového dizajnu a dekoratívneho umenia. Obchody zamerané na predaj starožitnosti sú situované v okolí ulice Francis, ktorá je rušná najmä v sobotu ráno.

Štandardne sú obchody otvorené Po-So 09:00-17:00/18:00. Vo Štvr. je otvorené i v nočných hodinách. Väčšie obchody i mnoho menších ostávajú otvorené približne do 20:00. Kníhkupectva bývajú väčšinou otvorené dlhšie, niektoré sú otvorené i v Ne poobede.

DPH závisí od výrobkov, jej priemerná hodnota je 21%. Pre návštevníkov z mimo európskych krajín je možnosť vrátenia časti dane na letisku.