Divadlo Andreja Bagara – Nitra - Úvod

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut


 Divadlo Andreja Bagara v Nitre vzniklo v roku 1949 a nieslo názov Nitrianske krajové divadlo. 


Od roku 1979 bolo premenované a s nesie meno významného slovenského herca, režiséra, pedagóga a organizátora divadelného života - Andreja Bagara. V roku 1992 sa Divadlo Andreja Bagara presťahovalo zo svojej starej budovy a odvtedy pôsobí v jednej z najväčších a najmodernejších divadelných budov na Slovensku.


V repertoári Divadla Andreja Bagara v Nitre nechýbajú základné piliere svetovej klasiky a modernej drámy 20. a 21.storočia. Divadlo sa však pravidelne venuje uvádzaniu diel pre deti a mladého diváka, ako aj diel slovenských autorov, súčasníkov a klasikov. Zaujímavé sú však veľké hudobno-dramatické projekty divadla. 


Divadlo Andreja Bagara v Nitre je každý rok jedným z hlavných organizátorov medzinárodného divadelného festivalu Divadelná Nitra.


Po kultúrnom programe Vašej dovolenky v Divadle Andreja Bagara môžete načrieť aj do oblasti histórie. Skanzen, Ponitrianske múzeum, Nitriansky hrad či Slovenské poľnohospodárske múzeum  sú ponukou mesta Nitra. Oddych môžete načerpať  v známej botanickej záhrade alebo na vrchu Zobor. Stačí si už len vybrať príjemné ubytovanie a Vaša dovolenka plná nových zážitkov, poznatkov a oddychu môže začať.

V regióne sa oplatí vidieť

Na okolí doporučujeme navštíviť

Téma: Hrad/Zámok
Východiská: Nitra
Bohatá kvapľová výzdoba v niekoľkých poschodiach s výškovým rozdielom 112 m, pagodovité stalagmity, jazierka a nástenné vodopády. Prevádzkový okruh meria 1135 m.
Téma: Jaskyňa
Na severovýchodnom Slovensku, v najsevernejšej časti Šariša, na južnom úbočí predhoria Východných Beskýd ležia na konci krátkeho údolia v nadmorskej výške 325 m kúpele, ktorých sláva sa kedysi šírila v kruhoch niekdajšej uhorskej a poľskej šľachty. Poloha blízko historického stredovekého mesta Bardejov dala kúpeľom ich pomenovanie - Bardejovské Kúpele.
Téma: Kúpele
Východiská: Bardejov