• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Zájazdy
  • Knihy
  • Prenájom áut

Turecká odysea alebo Biela mačka - čierny kocúr *Časť 1.

Dobrodružné putovanie Tureckom......

Prichádzam do Košíc pred hotel Slovan a počkám na Magdu , spolu ideme na kávu do Slovana a začíname kuť pikle na nasledujúce dni, týždne...

Jedno je predsa isté, po pôvodne plánovanom Albánsku sme sa nakoniec rozhodli, že ideme do Turecka.

Albánsko by síce bola celkom dobrá a určite nekomerčná haluška ale chceli by sme ešte nejaký ten čas požiť.čomu nenasvedčovali referencie z netu, minulé leto sa tam stratili traja českí turisti.

Počkáme na Erika a spoločne začíname naháňačku s časom, potrebujeme zmeniť peniaze, nakúpiť niečo na cestu a vybaviť dalších X vecí za niekolko hodín.

Peniaze sme zamenili,v Tescu urobili nákup dohromadi asi za 15OO,- Sk, kúpili sme flašu hruškovice, 12 plechoviek akcioveho Topvaru, asi 6 konzerv, sladkosti a kopec ďalšich užitočne-neužitočných vecí.

Večer vypijeme pohar Martini a unavení ideme spať. Každemu víri v hlave kopec myšlienok-podobnú haluz sme už spolu absolvovali minule leto v Juhoslávii a v Čiernej Hore.

Na cestu sme si pribalili asi 1 kg cestopisov z Turecka vytlačených z netu, Erikova mama nám priniesla na stanicu cestopis a a krabicu zákuskov.
Piatok- 9.8.2OO2
Budapešť
Okolo 12.3O prichádzame do Budapešti, zvažujeme prehliadku starej Búdy no nakoniec sa presúvame zo stanice Keleti na západnú stanicu metrom.Počas cesty asi kapanek nahúlena turistka, ktorá stála nedˇaleko nás oliala plnou porciou kečupového činskeho jedla pána sediaceho pod ňou, naše pohľady sa stretávajú a nezabránime sa škodoradostným úškrnom pri pohľade na pána v obleku ako ho dotyčná turistka očisťuje papierovými vreckovkami, pán to však zvládol na výbornú.:-)

Vlak do Segedínu odchádza o 14.OO.

Marco polo-Turecké stredomorie, mapu Tureck

Sobota- 1O.8.2OOO2
7.4O odchádza vlak Intersity do Budapešti, hneď na úvod sa vo vlaku dozvedáme, že vlak je odklonený v dôsledku záplav v Maďarsku z hraničného prechodu Milhosť na Slovenské Nové Mesto- budeme meškať asi 1.5 hodiny, celá cesta Maďarskom nás stojí 1OO3,- Sk až do Segedínu vrátane príplatku IC do Budapešti.

Segedín
Vystupujeme na hlavnej stanici a musíme sa presunúť na stanicu Ujseged, sme v časovej tiesni tak musíme cestovať komerčným taxíkom asi za 8O,-SK na osobu.

Nastupujeme na vlak do Nagylaku, sme tam asi za dve hodiny a pešo sa presúvame cez štátnu hranicu do rumunského Nadlaku.Cesta trvá asi 2O min., na hranici sú kolony aut - hlavne z Talianska, čomu však nerozumie kde sa všetci vzali a čo budú robiť v Rumunsku...neskôr sme sa dozvedeli, že sú to vraj podnikatelia a ludia vlastniaci v Rumunsku majetky.

Zbohom civilizovaná EURÓPA....nastal čas pravej divočiny...


Turecká odysea alebo Biela mačka - čierny kocúr
1. časť
2. časť
3. časť
4. časť
5. časť
6. časť


Autor/zdroj: Mersin
Text bol naposledy zmenený dňa: 02.10.2002