Chata pod Náružím - Červenec - Úvod/Mapa

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut


 Medzi turistami a dovolenkármi veľmi obľúbená Chata pod Náružím sa nachádza priamo v lone Západných Tatier. Vedľa chaty prechádza modrý turistický chodník Hlavný prístup na chatu je z Liptova od Bobroveckej Vápenice cez poľanu Červenec. 


Chata pod Náružím bola vystavaná v roku 1969 a pred svojím vznikom mala ešte ďalšie dve predchodkyne. Má kapacitu 30 lôžok, ktoré sú  rozdelené do troch izieb po 10 lôžok. V núdzi je možnosť ubytovania v štíte, ktorí má kapacitu zhruba 20 osôb. V takomto prípade je však potrebný vlastný spací vak a karimatka. Počas ubytovania v spálňových priestoroch je návštevník povinný použiť prezuvky. Stravovanie na chate nie je zabezpečené. Je tu však možnosť prípravy jedál z vlastných zásob v kuchynke.


 V Chate pod Náružím funguje turistický bufet, ktorý má charakter okienka vedľa vchodu do chaty. Pitnú vodu si je možné nabrať buď v kuchyni alebo v studničke pred chatou, ktorá dokonca slúži aj ako umyváreň. Za chatou sú dva suché záchody. Systém fungovania chaty je nezvyčajný, ba dokonca ojedinelý, líšiaci sa od ostatných vysokohorských chát. Majiteľom je totiž  


Obec Bobrovec a chata je v správe Chatárskeho spoločenstva.


 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 


Zdroj informácií: www.hiking.sk


Na okolí doporučujeme navštíviť

Demänovskú jaskyňu Slobody tvorí niekoľkoposchodový labyrint chodieb a dómov v celkovej dĺžke 7007 m. Jaskyňa má bohatú kvapľovú výzdobu najrozličnejších tvarov a sfarbenia od alabastrovobielej po tmavočervenú. Charakteristické sú jazierka s pestrou výzdobou..
Téma: Jaskyňa
Je spojená s jaskyňou Mieru, má niekoľko poschodí, z ktorých najnižšie je zaľadnené. Odporúča sa jej návšteva v máji – júni, kedy je ľadová výzdoba krajšia. Jaskyňa je veľmi stará. Prevádzkový okruh je 680 m dlhý.
Téma: Jaskyňa
Bohatá kvapľová výzdoba v niekoľkých poschodiach s výškovým rozdielom 112 m, pagodovité stalagmity, jazierka a nástenné vodopády. Prevádzkový okruh meria 1135 m.
Téma: Jaskyňa
Na severovýchodnom Slovensku, v najsevernejšej časti Šariša, na južnom úbočí predhoria Východných Beskýd ležia na konci krátkeho údolia v nadmorskej výške 325 m kúpele, ktorých sláva sa kedysi šírila v kruhoch niekdajšej uhorskej a poľskej šľachty. Poloha blízko historického stredovekého mesta Bardejov dala kúpeľom ich pomenovanie - Bardejovské Kúpele.
Téma: Kúpele
Východiská: Bardejov