Burkina Faso - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Hlavné mesto Burkine Faso Ouagadougou má zaujímavé Etnografické múzeum, pýšiace sa bohatou expozíciou mossijských artefaktov, nakoľko mesto bolo jedným z mnohých, dávnych kráľovstiev Mossiov. Medzi ostatné múzeá sa radia Národné múzeum a Múzeum hadov. Pred palácom Moro- Naba sa každý piatok (o 6:00 ráno) uskutočňuje slávnostná ceremónia s tradičnými kostýmami za zvukov bubnov.

Výlety do okolia vás zavedú napríklad k malému, umelo vytvorenému jazeru (18 km od Ouagadougou), kde môžete pozorovať nesmierne živú prírodu.

Pabre, prastará mossijaká osada leží na ceste do inej prírodnej rezervácie – Sabou, kde sa sústreďujú najmä krokodíly.

K pozorovaniu zvierat sú však ideálnejšie tri národné parky ležiace na území Burkine Faso a to: Kabone Tembi, ‘W’ (neďaleko beninských a nigerských hraníc) a Arli.

Bobo Dioulasso je najväčším mestom Burkine Faso, obývaným národom Bobo, pretkané atraktívnymi uličkami. K hlavným atrakciám sa radia rušný trh Grand Marché, Provinčné múzeum so zbierkou relikvií, umenia a remesiel a Veľká mešita. Exkurzie vedúce za hranice mesta zahŕňajú posvätný rybník La Mare aux Poissons Sacrés de Dafra (8 km juhovýchodne od Bobo Dioulasso), príjemnú kúpeľnú nádrž La Guinguette neďaleko La Fôret de Kou (18 km od Bobo Dioulasso) a Mare aux Hippopotames (66 km severovýchodne od Bobo Dioulasso), kde sa návštevníci môžu vydať v pirogue (kanoe) za bližším výhľadom na hrochy.

Na juhozápade leží mesto Banfora odkiaľ sa organizujú túry k vodopádom Karfiguéla, vzdialeným cca 12 km. Približne 50 km od Banfory leží mesto Sindou , v ktorého regióne sa rozkladá krásna skalná formácia s rovnomenným názvom.


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...