Bulharsko - Ubytovanie

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut

Hotely

Odporúča sa rezervácia vopred. Hotely sú klasifikované medzinárodne platným systémom hviezdičiek, no štandard je porovnateľne nižší. Ďalšie informácie: Bulgarian Hoteliers Association, 2 St Sophia Street, 1000 Sofia.

Ubytovanie v súkromí

Na celom pobreží je veľmi výhodné ubytovať sa v súkromí domoch a malých vilkách. Často dostanete za cca 2-3 doláre na osobu a deň ubytovanie pár metrov od mora v čistej, dobre zariadenej izbe so sprchou spoločnou pre dve-tri izby, chladničkou, balkónom..

Ubytovanie v súkromí – „kvartiru“ – môžete v menších turistmi vyhľadávaných mestách zohnať v špeciálnych kanceláriách, alebo priamo na ulici, kde vás väčšinou ženy ponúkajúce ubytovanie (je to o niečo lacnejšie, ako objednanie cez kanceláriu) oslovia po vystúpení z autobusu či auta. Ponuka je aj počas sezóny veľká a prevyšuje dopyt po voľných miestach, môžete si preto vyberať – napríklad podľa toho, ktorá „domáca“ je vám najsympatickejšia.

Kemping

Kempingy sú klasifikované od I po III, o horné dve kategórie majú studenú a teplú vodu, sprchy, elektrinu, obchody, reštaurácie, telefóny a športové zariadenia. Sú väčšinou umiestnené v hlavných turistických oblastiach. Kempingy v Bulharsku sú lacné, ale zväčša poskytujú podstatne podstatne menšie pohodlie, ako cenovo porovnateľné ubytovanie v súkromí. Úroveň hygieny v niektorých strediskách je desivá, inde vyhovuje bežným štandardom.

Mládežnícke ubytovne

sa nachádzajú vo vyše 30 hlavných mestách. Pre ďalšie informácie kontaktujte USIT Colours, 35 Vassil Levski Boulevard, Sofia 1000.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod