Bujačí vrch - Úvod/Mapa

 • Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
 • Prenájom áut


 Bujačí vrch je významný najmä ako vyhliadkový vrchol Belianskych Tatier. Je súčasťou jediného hrebeňa Belianskych Tatier a je aj jeho najvýchodnejším vrcholom. Na východ sa tiahne ďalej smerom k Skalným vrátam, pod ktorými je postavená Chata Plesnivec. Na západ pokračuje hrebeň cez Predné Jatky, Veľký Košiar, Zadné Jatky, Hlúpy a končí v Širokom sedle. 


Odtiaľ pokračuje druhá časť hlavného hrebeňa tejto časti Tatier s najvyšším vrcholom - Havran. Na juh od Bujačieho vrchu ležia tzv. Komíny, iné skalné útvary a Rakúsky chrbát. Na sever od vrchu ležia lesy nazvané Jahňacie. Názov „Bujačí vrch“ poukazuje na jeho pastiersku minulosť.


Vrchol je výborne viditeľný z Doliny Kežmarskej Bielej vody a Doliny Zeleného plesa a tiež z malebnej obce Ždiar. Od Bujačieho vrchu vedie hrebeňovka až po Kopské sedlo, dobre udržiavaná, značená červenou značkou, avšak taktiež zakázaná. V roku 1993 bola pre verejnosť otvorená aspoň časť Belianskych Tatier, a to Monkova dolina zo Ždiaru do Kopského sedla.


Po tak náročnej túre je dobré zregenerovať svoje telo. Vďaka atraktívnemu prostrediu Vysokých Tatier si po výstupe môžete dopriať oddych v jednom z mnohých hotelov, penziónov, či kúpeľných domov, ktoré Vám Vysoké Tatry ponúkajú. Vysoké Tatry majú bohatú ubytovaciu kapacitu a sú ideálnym miestom pre dovolenku ako počas zimných, tak aj letných mesiacov. Tí, ktorí chcú zase zažiť dobrodružstvo, môžu využiť služby horských chát.

Na okolí doporučujeme navštíviť

Obklopené vencom Súľovského pohoria, Strážovskej hornatiny a Malej Fatry ležia na severozápadnom Slovensku neďaleko Žiliny, v údolí rieky Rajčianky, v nadmorskej výške 420 m liečivé kúpele Rajecké Teplice.
Téma: Kúpele
Východiská: Rajecké Teplice
Klimatické kúpele Nový Smokovec patria medzi tie klimatické liečebné miesta, ktoré majú v strednej Európe najstaršiu tradíciu. Nachádzajú sa vo vysokohorskom prostredí slovenských veľhôr Vysokých Tatier. Ako klimatické kúpele horského charakteru má Nový Smokovec ideálnu polohu na zalesnenom južnom svahu pri úpätí Slavkovského štítu v nadmorskej výške 1010 m.
Téma: Kúpele