Buenos Aires - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Nočný život v Buenos Aires sa radí medzi najrušnejšie na svete. Jeho charakter určujú mladí Portenos, ktorí zvyčajne začínajú noc občerstvením okolo 22:00. Potom navštívia na niekoľko hodín navštívia bar alebo confiteriu a približne o 02:00 sa presunú do klubu, kde zábava ešte len začína. Pre vstup do klubov je nutné obliecť sa formálne, pričom miera formálnosti závisí od klubu a oblasti. Legálny vek na konzumovanie alkoholu je 18 rokov.


Palermo vyhľadávajú najmä trendoví ľudia. V štvrtiach Las Canitas a Palermo Hollywood sa nachádza množstvo barov, klubov a reštaurácií.


Uličky v okolí cintorína La Recoleta sú taktiež obľúbené, najmä cez víkendy. Anglické a írske puby sú akumulované v okolí Calle Reconquista a ulice 25 de Mayo, zatiaľ čo San Telmo je sídlom českých barov a tango predstavení. Puerto Madero sa stal obľúbený vďaka drinkom a pokrmom servírovaným pri západe slnka.


Nočný život vrcholí od štvrtku do nedele. Bary a kluby ponúkajú široký výber hudby a zábavy, ktorá začína tangom a končí technom. Ženy majú voľný vstup do niektorých klubov.


Bar
Značný počet barov ponúka návštevníkom pokrmy a živú hudbu. Niekedy je problematické rozlišovať medzi barom, reštauráciou a večerným podnikom.

La Cigale, Avenida 25 de Mayo 722, je hip bar sídliaci v mestskom centre, ktorí láka mladých ľudí živou hudbou a známymi DJ–mi. Taktiež v centre Buenos Aires je zriadený najdlhší bar Gran Bar Danzon, Libertad 1161, ktorý je zameraný na ochutnávky argentínskych vín a kokteilov.Voodoo Bar, Calle Baez 340, je určený pre tancovanie alebo relaxáciu v pohodlnom kresle.


Unico, Calle Honduras 5604, situovaný v Palermo Hollywood, je ďalším módnym, štýlovým a hlavne obľúbeným barom.


Kasíno
Casino Buenos Aires, Darsena Sur, Puerto Madero, je situované na lodi podobnej tým, aké sa kedysi plavili po Mississippi. Je možné si tu zahrať black jack, ruletu, poker a hry na automatoch. Vstup je podmienený vekom 18 rokov a formálnym oblečením.

Klub
Buenos Aires News, Paseo de la Infantana Isabel, a New York City, Calle Alvarez Thomas, sa nachádzajú v štvrti Palermo. Hrá sa tu mainstream dance music.

Kika, Honduras 5339, Palermo Hollywood, je v súčasnosti najvyhľadávanejším miestom v tejto oblasti plnej zábavy.


Tequila, Costanera Norte, sa radí medzi najexkluzívnejšie podniky v meste.


Pacha, Costanera Norte a La Pampa, Hosťujú tu uznávaní miestni i medzinárodní DJ–i.


Živá hudba
Najväčšie mestské bary a kluby ponúkajú živú hudbu ako súčasť menu. Dobrou voľbou je Café Tortoni, Avenida De Mayo 829.


Najslávnejšia kaviareň v meste La Bodega láka turistov taktiež živou hudbou a tangom.


El Viejo Almacén, Avenida Independencia a Balcarce, San Telmo, ponúka popri skvelému jedlu, tango a kabaretné predstavenia.


Atmosféru tanga je možné vychutnať v Bar Sur, Calle Estados Unidos 299, San Telmo.


El Samovar de Rasputin a Del Valle Iberlucca v štvrti Caminito, La Boca sú zamerané na blues a rock.


Thelonius Bar, Calle Salguero 1884, je určený pre fanúšikov džezu.