Buenos Aires - Pamiatky a múzeá

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

I keď sa na prvý pohľad javí organizácia metropoly chaotická, je relatívne jednoduchá, pretože cestná sieť je formovaná v podobe mriežky. Východiskovým orientačným bodom na podniknutie prieskumu mesta je Avenida 9 de Julio – najširšia cesta na svete, ktorá vedie z Plaza Constitucion k Avenida de Libertador.

Buenos Aires je známe múzeami, nádhernými meštiackymi domami a budovami z koloniálneho obdobia, osobnosťou Evity Perónovej, tangom, futbalom, nákupnými centrami, fantastickými parkami, barmi, kaviarňami a excelentnou miestnou kuchyňou.  

Väčšina zaujímavých miest je koncentrovaná v piatich hlavných oblastiach (barrios) v rámci mikrocentra, takže atrakcie je možné vzhliadnuť peši.

Taktiež v mestskom centre leží finančná štvrť La City, Calle Florida a Lavalle – obchodné nákupné centrá. Južne od centra sa nachádzajú najstaršie mestské časti Buenos Aires – San Telmo a La Boca, na severe ležia tzv. barrio – mestské obvody Retiro, Recoleta, Palermo a Belgrano.

Medzi najvýznamnejšie pamätihodnosti sa radí Plaza de Mayo situovaná v juhovýchodnej časti mesta. Na námestí sa nachádza budova prezidentského paláca Casa Rosada, Metropolitná katedrála a budovy nazývané Cabildo.

Od Plaza de Mayo sa v dĺžke 1,5 km tiahne ulica Avenida de Mayo až k námestiu Plaza del Congreso. Na tomto námestí leží budova Congreso de la Nación (Národné zhromaždenie) a pomník Dvoch kongresov (Monumento a los dos Congresos).

Cintorín Cementario de la Recoleta pripomína polohou svojich hrobov miniatúru mesta. Je posledným odpočinkom Evity Perónovej.

Množstvo kultúrnych pamätihodnosti sa nachádza v štvrti Palermo, v ktorej je botanická a zoologická záhrada, planetárium, dostihová dráha, ihrisko na pólo a ružový sad. Najznámejším symbolom metropoly je obelisk – Obelisco, vysoký 67m situovaný na ulici Avenida 9 de Julio

Turisti vyhľadávajú najmä mestské štvrte San Telmo a La Boca, kde sídli najslávnejší argentínsky futbalový klub Boca Juniors.