Buenos Aires - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa

Tigre
Tigre je nádherné mestečko situované vo vzdialenosti 30km od Buenos Aires na ostrove v delte rieky Paraná. Turisti sa nalodia pri terminály Estación Fluvial, z ktorého sa plavia po delte rieky so zástavkami na niektorých jej ostrovoch.

Na ostrove sa nachádza najväčší zábavný park v Latinskej Amerike Parque de la Costa, Vivanco 1509.

Len niekoľko blokov od stanice sa nachádza trhovisko Puerto de Frutos, na ktorom sa predáva najmä ovocie a remeselné výrobky.

Vlak má odchod zo stanice Retiro Station (Buenos Aires) pravidelne každých 45 minút. Ak si želáte zažiť nádhernú scénickú krajinu, prestúpte v Olivos na vlak Tren de la Costa.

Viac informácií získate v Tigre Tourist Office, Calle Mitre 305.

Alternatívne Travel Line Argentina i ďalšie spoločnosti organizujú zájazdy k mestečku Tigre a do delty rieky Paraná.

1 deň

San Antonio de Areco
Približne vo vzdialenosti 100km od metropoly sa nachádza mesto San Antonio de Areco s ulicami plnými zelene, ktoré odkazujú na dedičstvo gaucho.

Gauchos boli argentínski kovboji, ktorí pracovali na rančoch – estancias situovaných na argentínskych rovinách - pampách. Kovbojské tradície sa postupne vytrácajú, udržiavajú sa len vďaka turistike.

V San Antonio de Areco je veľa obchodov špecializovaných na predaj kožených kovbojských výrobkov, striebra a keramiky. V meste sa zachovali kamenné dláždené uličky, domy mešťanov a budov z 19. stor.

V jednej z týchto budov sídli Museo Gauchesco Ricardo Güiraldes, v ktorom sú vystavené artefakty patriace kovbojom gaucho. Odporúčame však radšej navštíviť skutočnú estanciu a neďalekú La Cinacina, Bartolomé Mitre 9.

Medzi miestne atrakcie sa radí gaucho rodeo, chytanie dobytka, tradičné piesne a tance, obed asado, ktorý sa pripravuje nad ohňom či jazda na koni.

Autobusy do San Antonio de Areco odchádzajú denne z námestia Once a z autobusového nádražia Retiro. Cestovný čas trvá 2 hodiny. Viac informácií získate v Areco Tourist Office, Calle Arellano 115.

Niektoré ďalšie spoločnosti organizujú zájazdy k rančom – estancias, situovaným v blízkosti Buenos Aires, napr. on-line spoločnosť Estancias Travel.