Buenos Aires - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Buenos Aires je nákupným rajom – najlepším miestom na nákup v celej Latinskej Amerike. Rozsah a kvalita výrobkov je na vysokej úrovni.

Hypermarkety vyrástli po celom meste, niekedy sídlia i v historických budovách. Sú vybavené klimatizáciou. Medzi najexkluzívnejšie markety sa radia Galerias Pacifico, Calle Florida, Calle Córdoba, Patio Bullrich, Avenida del Libertador 750 a Posadas 1245, ktoré hýria renomovanými butikmi argentínskych a medzinárodných značiek.

Najvyhľadávanejšou nákupnou ulicou zameranou na predaj módnych odevov a kožených výrobkov je Calle Florida situovaná v mestskom centre.

Palermo Viejo je spojené s New Yorkským Soho, v butikoch sa predáva trendová móda.

Argentína je známa výrobou kožených produktov, ktorých podstatnú časť tvoria topánky.

Welcome, sídliace na Calle Marcelo T de Alvear 500 a San Martin, je jedným z najstarších a najtradičnejších obchodov zameraných na predaj kožených výrobkov.

Dalla Fontana, Calle Reconquista 735, poskytuje kvalitný kožený tovar. Polo a výstroj na koňa sa dobre predáva, vyhľadávané sú i pôvodné remeselné výrobky a suveníry.

Mate je argentínskym národným drinkom. CD s rytmami tango oživí doma turistom spomienku na Buenos Aires.

Zival’s, Avenida Callao 395, ponúka na výber široký výber CD, kníh a videa. Ďalšie obchody špecializované na predaj audiovizuálnych médií sa nachádzajú v okolí Avenida Corrientes.

Miestne vína sú skvelou voľbou pre nákup, rovnako ako Dulce de leche - sladká lepkavá substancia vyrobená z vanilkového mlieka, ktorú je možné kúpiť v supermarketoch.

Remeselné a textilné výrobky z Južnej Ameriky sa nachádzajú v obchodoch po celom meste, najmä v Arte Etnico Argentino, El Salvador 4600, v Palermo Viejo. Umelecké diela je možné taktiež zakúpiť v mestských galériách, odporúčame Retiro a Recoleta.

Ak sa zaujímate o starožitnosti a obrazy z koloniálneho obdobia, najvhodnejšou oblasťou pre ich objavovanie je blší trh na námestí Plaza Dorrego (otvorený v Ne).

Hippie Fair sa nachádza pred Centro Cultural Recoleta a predstavuje pestrofarebné miesto určené na predaj remeselných výrobkov, bižutérie a umeleckých diel. Otvorený je v So a v Ne.

Obchody sú otvorené Po-Pia 09:00-20:00 a So 09:00-13:00, i keď supermarkety sú vo všeobecnosti otvorené denne 10:00-22:00. Turistom Buenos Aires odporúčame návštevu obchodov s logom “Tax Free Shopping”.

Pri nákupe tovaru prekračujúcom hodnotu 70$ alebo viac. Úrady spoločnosti Global Refund sa nachádzajú na národných a medzinárodných letiskách a pri termináloch trajektov spoločnosti Buquebus.