Budapešť - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Pešie výlety
Absolute Tours (pôvodný názov bol Budapest Tours) organizuje denne pešie výlety, zvyčajne nie je nutná rezervácia. Trvajú od 2 do 5 hodín.

Výlety sú zamerané na väčšinu budapeštianskych pamätihodností, na oblasť povstania v r. 1956, Park sôch, židovskú Budapešť, Reťazový most, katedrálu Sv. Štefana, atď. Väčšinou je odchod pri kostole Károly körút, štvrť Déak tér.

Chosen Tours (tel: (01) 355 2202) - organizuje 1,5h - 2h exkurzie (Ne-Pia) k židovským štvrtiam. Odchod je pred synagógou Dohány, ulica Dohány út. Odporúčame rezerváciu vopred.

Autobusové zájazdy
Budatours je jednou z mnohých spoločností podnikajúcej v organizovaní autobusových zájazdov. Okružná jazda mestom trvá približne 2 hodiny. Odchod je pred Casino Gresham, V Roosevelt tér.

Chosen Tours, XII Pagony utca 40 (tel: (01) 355 2202), poskytuje dvoj - troj hodinové zájazdy v klimatizovaných autobusoch. Názov zájazdu je ‘Budapešť očami židov’. Odchod je pred synagógou Dohány, ulica Dohány út.

Ibusz organizuje autobusové i lodné výlety, ktoré trvajú približne 4 hodiny. Odchod je z autobusovej stanice Erzsebet tér, blízko štvrti Deák tér. Je možné vyzdvihnúť turistu i pred hotelom 30 minút pred odchodom.

Brožúrku o budapeštianskych pamätihodnostiach získate v úradoch firmy Ibusz, v turistickom informačnom centre a vo väčšine hotelov.

Loď
Legenda prevádzkuje 1hodinové plavby, súčasťou ktorých je i hodinová prechádza po ostrove Margaret. Zájazdy sa organizujú počas dňa i večer, zahrnuté sú v nich dva nápoje. Odchod je z Piers 6 a 7, pred hotelom Marriott Hotel. Plavby sú od apríla do septembra.

MAHART organizuje okružné plavby po Dunaji. Plavba trvá približne dve hodiny. Lode odchádzajú z Belgrád rakpart terminálu.