Brunej - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Brunej je husto zalesnenou krajinou a väčšina jeho kultúrneho a sociálneho života sa sústreďuje na pobreží alebo v okolí ústí riek. Pláže s ubytovacími zariadeniami nájdete v Kuala Belait, neďaleko Tutongu a Muary.

 

Bandar Seri Begawan

Hlavnými turistickými lákadlami v hlavnom meste Bruneja sú minaret, dominujúci mešite sultána Omara Ali Saifuddienag, ktorá sa týči uprostred umelo vybudovanej lagúny; hrobka sultána Bolkiaha (známeho ako spievajúceho admirála), ktorý svoj život zasvätil hudbe a dobývacím výpravám; Kráľovská korunovačná budova v centre mesta, ktorá je sídlom brunejských korunovačných klenotov; Brunejské múzeumMalajské múzeum techniky.

 

Kampong Ayer, plávajúca osada kúsok od kapitolu, je považovaná za najväčšiu, na koloch stojacu dedinu na svete. Návštevníci sa môžu voľne prechádzať po drevených chodníkoch (mostoch) medzi jednotlivými domami, ktorých zoskupenie je zmesou tradičnej brunejskej architektúry a moderných výdobytkov ako napríklad pripojenia na internet.

 

Výlety - okolie

Jerudongský Park  - zábavný park na pláži neďaleko hlavného mesta.

 

Pláže Muara a Serasa ponúkajú svojim návštevníkom rôzne druhy vodných športov a miestne cestovné kancelárie prevádzkujú poldňové výlety na mangrovový ostrov Pulau Selirong, kde žijú vzácne druhy opíc a vtákov.

 

Zaujímavé miesta

Najväčšie brunejské jazero Tasek Merimbum leží v kopcovitom teréne regiónu Tutong, asi hodinu jazdy od Bandaru Seri Begawanu. Jeho brehy ponúkajú priestor pre príjemné pikniky, pozorovanie vodných vtákov či výlety po označených chodníkoch, vedúcich džungľou po obvode jazera.

 

Cestovné kancelárie ponúkajú dvojdňové túry do útrob dažďových lesov v oblasti Temburongského národného parku, ktoré do svojho programu zahŕňajú i splavovanie miestnej rieky.

 

Brunej a jeho panenské lesy sú určite veľkým lákadlom pre objaviteľských dobrodruhov, ale treba mať na pamäti, že výlety do hustých a tmavých lesov nie sú bezpečné bez tunajších sprievodcov.Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...