Bosna A Hercegovina - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Medzinárodná

Lietadlom

Národná letecká spoločnosť B&H Airlines (JA) poskytuje spojenie medzi Sarajevom, Mostarom či Banja Lukou a nemeckým Štutgartom alebo Bonnom, tureckým Istanbulom alebo Izmirom a Zurichom vo Švajčiarsku.

 
Vlakom

Železničné trate boli pomerne silne poničené počas občianskej vojny, ale dnes už sa znova budujú. Existuje prepojenie medzi väčšími mestami ako sú Sarajevo, Mostar, Doboj a Banja Luka a Záhrebom, Belehradom alebo Ljubljanou, pričom spojenia sú pomerne pomalé – napríklad cesta vlakom na trati Sarajevo –Záhreb vám zaberie zhruba deväť hodín.

 
Cesty

Rovnako ako železničná ani cestná sieť sa nevyhla vojnovej deštrukcii, napriek tomu jestvuje mnoho autobusových liniek operujúcich medzi Sarajevom a inými európskymi metropolami.

 

Vnútroštátna

Vlakom

Dráhy medzi Bosnou a Hercegovinou sú pod rekonštrukciou, ale hlavné vlakové spojenia naďalej premávajú.

 
Cesty

Cestná sieť je podobne ako železničná obnovovaná a rozširovaná.  Ústredným bodom je Sarajevo, z ktorého sa potom cesty vinú do všetkých kútov krajiny – na západe cez Banja Luku do Záhrebu (Chorvátsko), na severe cez Doboj do Osijeku (Chorvátsko), na východe cez Zvornik do Belehradu (Srbsko a Čierna Hora) a na juhu cez Focu do Podgorice.


Súvisiace linky

Vlak miestny -

Route Planer - interaktívny plánovač automobilovej trasy (en)

Vlak medzinárodný -

Vlakové spojenia do/z a v krajine. - Pre informácie o medzinárodno...

Prague Airport Transfers PRG - zajistujeme osobni prepravu osob z / n...