• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Zájazdy
  • Knihy
  • Prenájom áut

Blízko turistického raja

Pre geografa je Hvar najdlhší ostrov v Jadranskom mori, archeológ si pri vyslovení jeho názvu predstaví nálezisko pozostatkov prehistorických kultúr na návrší nad Jelsou,

Pre geografa je Hvar najdlhší ostrov v Jadranskom mori, archeológ si pri vyslovení jeho názvu predstaví nálezisko pozostatkov prehistorických kultúr na návrší nad Jelsou, historik si príde na svoje vo Vrboske pri unikátnom kostole - pevnosti svätej Márie, surfisti vedia, že na severnej strane ostrova sú pre ich športové záujmy výborné veterné podmienky, gurmáni si Hvar stotožnia s rybími špecialitami dochutenými rozmarínom a figami pripravenými na desiatky spôsobov, milovníkom vína príde na um opojná sila domáceho prošeka a turisti, ktorí si prídu vychutnať najslnečnejšie miesto na Jadrane, stotožnia predstavu krásnej dovolenky práve s Hvarom.

Hvar totiž reprezentuje oázu letného oddychu, v ktorej štedré slnko a azúrové more dopĺňa ponuka príťažlivých možností spojenia rekreácie a poznávania. Rovnomenné stredisko ostrova je kamennou galériou bielej dalmatínskej architektúry šiestich storočí a poskytuje mnohonásobne viac než len pocit historickej kulisy pre večerné prechádzky. Mesto má najstaršie divadlo v Chorvátsku a jeho 400-ročnú tradíciu cítiť v letnom kultúrnom živote veľmi intenzívne. Bohatá pestovaná stredomorská vegetácia v kombinácii s modernými tvarmi hotelov a reštaurácií nenecháva nikoho na pochybách, že vytvorenie pocitu príjemného prostredia je na Hvare prvoradou starosťou. Ak si k tomu hostia prirátajú slávne fešty, počas ktorých kypia letoviská vôňou miestnych jedál, ponukou iskrivého vína, rytmami kola a dobrou náladou, nie je prekvapením, ak Hvar zaradia medzi miesta, kam sa musia určite ešte raz vybrať.Tento text bol prevzatý z časopisu Cestovateľ so súhlasom vydavateľa.


Autor/zdroj: Časopis Cestovateľ
Text bol naposledy zmenený dňa: 03.09.2002