Bielorusko - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Medzinárodná doprava
Lietadlo
Národná letecká spoločnosť Belavia (B2) ponúka viac krát týždenne priame spojenie z Berlína, Frankfurtu a Viedne do Minska - hlavného mesta krajiny. Okrem tejto spoločnosti ponúkajú priame letecké spojenie Lufthansa a Austrian Airlines. Belavia taktiež ponúka lety do 26 veľkých miest v okolitých krajinách.

Priemerná dĺžka trvania letov
Viedeň - Minsk: 3 hodiny,

Medzinárodné letiská
Minsk 2 (MSQ) leží 43 km východne od mesta. Medzi letiskom a mestom premávajú pravidelne každých 60 minút autobusy (cesta trvá 60 minút, taxíkom 40 min.)

Vlak
Vlakové spojenie z Viedne cez Varšavu a Brest s prípojom do mesta Minsk. Okrem toho sú k dispozícii viaceré ďalšie priame vlakové spojenia zo západo- a východoeurópskych miest.

Auto/Bus
Hraničné prechody: Terespol - Brest (Poľsko - Bielorusko). Zo Slovenska sa do Bieloruska dostanete cez Ukrajinu t.j hraničným prechodom Vyšné Nemecké - Užhorod. Čakacie doby sú na prechodoch väčšinou normálne.

Cestujúci, ktorí prichádzajú motorovým vozidlom sa musia písomne zaviazať, že vozidlo opäť vyvezú. Okrem toho musia uzavrieť bieloruské zákonné poistenie na dobu pobytu v krajine. Pobočky bieloruskej poisťovacej spoločnosti Ingosstrach sa nachádzajú na všetkých hraničných prechodoch a vo väčších mestách. Medzinárodná zelená karta pre poistenie v zahraničí tu neplatí.

Zásobovanie pohonnými hmotami je v Bielorusku vo všeobecnosti nedostatočné. Je dostať len benzín normál a naftu. Odporúča sa si so sebou vždy viezť náhradný kanister ako rezervu. Cez hranice je povolené v kanistroch previezť maximálne toľko litrov pohonných hmôt, koľko sa vojde do nádrže privážaného automobilu.

Zásobovanie pohonnými hmotami a služby motoristom sú vo všeobecnosti najlepšia na hlavných cestných ťahoch. Cez Bielorusko vedú tri hlavné cestné tepny: Brest - Minsk - Smolensk - Moskva - Twer - St. Petersburg - Wyborg; Brest - Minsk - Vilnius - Riga - Tallin - St. Petersburg - Wyborg ako aj Berlin -Varšava- Brest - Minsk.

Bus: Autobusové spojenia do miest Vilnius (Litva) a Bialystok (Poľsko).

Vnútroštátna doprava
Lietadlo
Vnútroštátne lety z mesta Minsk do miest Brest, Grodno a do ďalších dôležitých miest krajiny. Kvôli nedostatku pohonných hmôt niekedy dochádza ku zdržaniam.

Vlak
Bieloruská železničná sieť má 5490 km. Medzi všetkými väčšími mestami je zabezpečená pravidelná vlaková preprava.

Auto/Bus
Cestná sieť meria 51.547 km, z ktorých je 50.100 km asfaltových.

Autobus: Početné autobusové linky medzi všetkými väčšími mestami. Autobusy sú veľmi lacné, no často preplnené, a niekedy je treba veľmi dlho čakať v rade na lístky.

Cestovanie na dovolenku automobilom alebo s obytným prívesom je možné. Podmienky: medzinárodný VP.

Vzdialenosti medzi mestami: Minsk - Moskva: 700 km, Minsk - St. Petersburg: 900 km, Minsk - Kyjev: 650 km.

Dopravné predpisy: V platnosti sú v západnej Európe používané dopravné predpisy a značky. Striktný zákaz požívania alkoholu. Maximálne povolené rýchlosti: 60 km/h v obci, 90 km/h mimo obec.

Mestská doprava
Hromadné dopravné prostriedky sú dobré a lacné. Metro premáva medzi 06.00 - 01.00 Hod, autobusy, električky a trolejbusy medzi 05.35-00.55 Hod. Cestovné lístky na metro dostať na všetkých vlakových nástupištiach, autobusové lístky platia aj pre električky a trolejbusy. Je možné ich zakúpiť priamo u vodiča alebo na každej zo zastávok.

Taxíky sú žlto-zelenej farby.

Súvisiace linky

Vlak miestny -

Route Planer - interaktívny plánovač automobilovej trasy (en)

Vlak medzinárodný -

Vlakové spojenia do/z a v krajine. - Pre informácie o medzinárodno...

Prague Airport Transfers PRG - zajistujeme osobni prepravu osob z / n...