Benin - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Benin susedí na východe s Nigériou, na severe s Nigerom a Burkinou Fasso a na západe s Togom. Južné pieskovité pobrežie, porastené palmami, prechádza do nížiny, ktorá postupne stúpa do vrcholov pohoria Atakora na severe krajiny.

Hlavné mesto Porto Novo je administratívnym centrom krajiny, zahŕňajúcim príklady koloniálnej a pred koloniálnej architektúry. Medzi najvyhľadávanejšie atrakcie mesta patrí miestne Etnologické múzeum.

100 km severovýchodne od kapitoly Beninu leží Abomey, ktoré bolo kedysi hlavným mestom fonského kráľovstva a vo svojom lokálnom múzeu uchováva relikvie z dávnej histórie Abomeyských monarchií, kam sa radí i trón zložený z ľudských lebiek. V meste nájdete trhovisko Artisanal, kde môžete nakúpiť zaujímavé suveníry v podobe miestnych remeselných výrobkov.

V Cotonou sa každý štvrtý deň uskutočňuje trh Dan Topka. Zhruba 18 km severozápadne od Cotonou leží na jazere vystavaná osada Ganvie s vodným trhom. A 32 km západne odtiaľto nájdete mesto Ouidah, kde leží portugalská pevnosť a Chrám posvätného pytóna.

Benin má dva národné parky:

Pendjari, je otvorený od decembra do júna s možnosťou ubytovania a predstavuje domov pre stovky živočíšnych druhov ako napr. gepard, hroch alebo krokodíl.

Národný park “W” sa tiahne územím Nigeru, Burkiny Fasso a samozrejme Beninu a je menej prispôsobený turistickému ruchu ako Pendjari.


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...