Bahrajn - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Bahrajn je zoskupením 33 ostrovov, ponúkajúcich symbiózu dávneho a moderného sveta. Novodobé mrakodrapy sa delia o miesto s majestátnymi mešitami, ktoré sú stelesnením islamského umenia, kultúry a architektúry.

Manama je hlavným mestom Bahrajnu, ktorému dominuje „manhattanský“ vzhľad modernej metropoly. Staré mesto, so základným kameňom v podobe mestskej brány Bab al-Bahrain, obrástlo modernými výškovými budovami.

Neďaleko nového mesta sa rozkladá pôvodný kapitol z 9. storočia.

Výlety do okolia

Aby ste absorbovali niečo viac z bahrajnskej histórie musíte sa vydať za hranice hlavného mesta. Napríklad na pravdepodobne najväčší cintorín na svete (A’ali), kde sa nachádza okolo 170 000 hrobov pochádzajúcich z obdobia 3 000 rokov pred Kristom až po 6. storočie nášho letopočtu.

Interesantnými pamiatkami sú okrem iných aj Dom Beita al-Jasra (rodisko Amira), Beit al-Siyadi (dom obchodníka s perlami z 19. storočia), Barbarský chrám, staré pevnosti v Arade a Riffe, Národné múzeum (zachytávajúce bahrajnské dejiny, s 2 800 rokov starým pohrebiskom, ktoré sem bolo prenesené z púšte), bahrajnská najväčšia mešita al-Fateh, Historické centrum (zameriavajúce sa na bahrajnské tradície a zvyky) a niekoľko ropných múzeí.

Zaujímavým doplnkom starých mestských obydlí boli tzv. „veterné veže“, ktoré siahali do výšky 5-6 metrov nad strechu domu, hore otvorené zo všetkých svetových strán, aby zachytávali prúdenie morského vzduchu, čím vlastne predstavovali primitívnu formu klimatizácie.

Ako sme už spomínali Bahrajn je súostrovím v perzskom zálive a pláže na jednotlivých jeho ostrovoch sú turistickým lákadlom číslo jeden. Plne tu môžete realizovať rôzne druhy vodných športov, vrátane potápania, vhodného na odhaľovanie krásy miestnych koralových útesov.


Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...