Bahrajn - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Peniaze
Mena
1 Dinár (BD) = 1000 filov. Bankovky sú v denomináciách BD20, 10, 5, a 1, a 500 filov. Mince sú v hodnotách 100, 50, 25 a 10 filov.

Zmenáreň
Valuty si zmeníte na letisku, vo väčšine hotelov, v bankách a zmenárňach. Výhodnejšie zmeníte valuty v zmenárňach ako na letisku a v hoteloch.

Kreditné & debetné karty
Diners Club, MasterCard, American Express a Visa sú akceptované v hoteloch, vo väčších obchodných domoch a reštauráciách. Menšie obchody preferujú platenie v hotovosti. Pred odjazdom do krajiny sa u spoločnosti, ktorá vám kartu vydala, detailne informujte na podrobnosti použitia karty.

Cestovné šeky
Aby ste sa vyhli ďalším bankovým poplatkom, odporúčame vlastniť cestovné šeky v US dolároch.

Menové obmedzenia
Pri dovoze alebo vývoze miestnej alebo zahraničnej meny nie sú obmedzenia.

Úradné hodiny v bankách
So-Str 0730-1200 a 1530-1730; štvr 0730-1100. Úrady, obchody a väčšina úradov sú zavreté v piatok, ktorý sa pokladá za jednodňové prázdniny v týždni.

Strava a nápoje
V krajine je dobrý výber reštaurácií servírujúcich všetky druhy potravy vrátane arabskej, európskej, indickej, čínskej, japonskej, libanonskej, mexickej a americkej. Arabská strava je značne korenistá a aromatická. Medzi základnú mäsitú potravu patrí jahňacina, kuracina, kačacina a moriak. Šaláty a omáčky tiež patria na bahrajnský jedálny lístok. Voda, arak (alkohol z hrozna aromatizovaný rôznymi semenami) alebo pivo sú najčastejšie konzumované nápoje. Nedoporučujeme predávať alkohol i keď je dostupný mimo Ramadanu pre ne-moslimov v nočných kluboch, dobrých reštauráciách a luxusných hoteloch. Silná arabská káva je značne rozšírený nápoj

Nočný život
Vo väčších mestách sú kiná premietajúce anglické a arabské filmy, reštaurácie a nočné kluby.

Nakupovanie
V krajine sa nachádza veľký výber moderných obchodných komplexov s dovezeným luxusným tovarom. Medzi miestne produkty patrí spracovanie perál. Slávnu červenú keramiku si kúpite v dedine A''ali. Tkáčstvo sa zachovalo v dedine Bani Jamra a košikárstvo v Jasra.

Doba predaja: So-Štvr 0830-1230 a 1530-1930. Niektoré obchody sú otvorené niekoľko hodín i v piatok.

Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...