Argentína - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Buenos Aires

Argentínske hlavné mesto Buenos Aires (dobré vetry) nie je len obchodné a kultúrne centrum, ale aj elegantný nákupný raj. Medzi hlavné kultúrne zaujímavosti patrí Národné múzeum umenia, Historické múzeum a nádherná budova opery Teatro Colón. Mesto bolo v 20. storočí od základov zmodernizované, preto sa v ňom nachádza len málo významných historických budov. Obrovská katedrála z 18. storočia je jednou z mála výnimiek. Leží tu pochovaný osloboditeľ Argentínčanov San Martín. Staromestské centrum so svojimi uličkami a námestím Plaza de Mayo ostalo taktiež zachované v pôvodnej podobe. Námestie Plaza de Mayo smutne preslávili matky detí, ktoré sa tu ešte stále každý štvrtok schádzajú a mlčky spomínajú na svoje počas vojenskej vlády zmiznuté deti. Za námestím sa nachádza Casa Rosada, ružový prezidentský palác a v 18. storočí postavená, pôvodná radnica. Severne od námestia Plaza de Mayo sa dostanete do nákupnej a divadelnej štvrte. V La Boca, najstaršej štvrti mesta, žijú prevažne potomkovia talianskych prisťahovalcov. K najzaujímavejším pozoruhodnostiam mesta patrí múzeum umenia Museo de Bellas Artes de la Boca. V San Telmo, umeleckej štvrti Buenos Aires, ostalo zachovaných mnoho koloniálnych budov. Priateľskú atmosféru tu utvárajú kaviarničky ako aj každotýždenný trh so starožitnosťami. Všade v meste sa nachádzajú prekrásne parky, lákajúce k oddychovým prechádzkam. Okrem toho je tu botanická záhrada a Zoo.

Sever

Córdobe je druhé najväčšie mesto v Argentíne a zároveň hlavné mesto rovnomennej provincie. S výstavbou mestskej katedrály sa začalo v roku 1697, avšak bola dokončená až v polovici 18. storočia.

Salta je jedno z najpôvabnejších miest krajiny. Z vrchu San Bernardo (1458 m), na ktorý sa dostanete lanovkou alebo pešo, sa naskytá prekrásny výhľad na mesto a okolie. Pozoruhodná je mestská katedrála so zlatým oltárom. Obzvlášť pôvabná je taktiež Iglesia San Francisco, ktorej červeno-žlto-sivá veža, údajne najvyššia v Južnej Amerike, je poznávacím znakom mesta.

Tucuman, taktiež nazývané "Záhradou Argentíny" sa nachádza uprostred čarokrásnej prírody. Mestské námestia zdobia palmy a pomarančovníky. V mestskom centre sa nachádza nádherný koloniálny kostol s bielomodrou kopulou.

Na severovýchode Argentíny, pri hraniciach s Brazíliou sa rozprestiera národný park Parque Nacional Iguazú, kde sa nachádzajú vzrušujúce vodopády Iguazú. Najlepším obdobím pre ich návštevu je čas od augusta do novembra, keď horúčava a vlhkosť vzduchu nie je taká ubíjajúca.

Pobrežie

Obľúbené morské kúpele Mar del Plata, ktoré sa nachádzajú na pobreží Atlantiku, majú niekoľko kilometrové nádherné pláže. Za spomienku stojí aj Villa Gezell, Pinamaz, Miramar a Necochea (tu sa údajne nachádza najväčšie kasíno na svete). V tomto novom turistickom regióne vznikajú mnohé moderné dovolenkové strediská. Obchodné centrum Bahía Blanca je zároveň najväčším mestom na juhu. Na polostrove Valdés-Halbinsel sa nachádza jedna z najlepších chránených prírodných rezervácií v Južnej Amerike.

Andy

Andy sa vyznačujú neopakovateľnou krásou prírody, početnými národnými parkami a bohatou živočíšnou ríšou. Monte Cerro Chapelco Tronador a San Martín de los Andes (Národný park Lanín) ponúkajú výborné lyžiarske zjazdovky. Veľmi obľúbeným miestom je pre turistov San Carlos de Bariloche, ktoré sa nachádza neďaleko St. Martín de los Andes. Uprostred kopcov, pri sýtomodrom jazere sa nachádza malé, čisté a európsky pôsobiace mesto Bariloche. Neďaleko sa nachádza 2135 m vysoký vrch Cerro Colorado. Neďaleko mesta Mendoza sa nachádza najvyšší vrch amerického kontinentu Monte Aconcagua (ca. 7000 m). Provincia Mendoza je najväčším producentom vína v Argentíne. Až 40% z celkovej rozlohy 15 Miliónov
ha. sa využíva na pestovanie hrozna.

Juh

Tierra del Fuego je najjužnejší cíp a patrí dvom krajinám: západná polovica patrí Čile a východná Argentíne. Táto oblasť je obývaná len veľmi riedko. Na juhu sa nachádzajú nádherná jazerá, lesy a hory. Jedna časť je vyhlásená za chránenú prírodnú oblasť a žije v nej množstvo druhov zveri. Hlavné mesto tohto regiónu, Ushuaia, je východiskovým bodom pre výletné plavby ku Antarktíde.prakticke

Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...