Albánsko - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Medzinárodná doprava


Letecky

Národná letecká spoločnosť Albanian Airlines spolupracuje s Tyrolskými aerolinkami a spoločne zabezpečujú spojenie medzi Tiranou a inými európskymi metropolami ako Viedeň, Mníchov či Londýn.


Najväčším letiskom je Letisko Matky Terezy v Tirane vzdialené od mesta cca 26 km. Spiatočné autobusy na letisko premávajú každé tri hodiny (dĺžka cesty je približne 30 minút). Rovnako sú k dispozícii i taxíky.


Vnútroštátna doprava


Vlakom

Železničné spoje premávajú z Tirany do Shkodry, Vlory, Fieru, Ballshu and Pogradecu, vlaky sú však zvyčajne preplnené a nespoľahlivé. Do budúcnosti sa plánuje vybudovanie trate pojacej Pogradec s macedónskym Kicevom a gréckou Florinou.


Autom

Albánsko má okolo 18 000 km ciest, z toho však iba 7450 km sa dá považovať za hlavné cesty. Šoféri by si mali byť vedomí nepredvídateľného správania miestnych vodičov a taktiež žalostného stavu ciest. Benzínové čerpadlá sú situované v zastavaných oblastiach, ale pri prejazde opustenou krajinou nijaké nenájdete. K prenajatiu automobilu budete potrebovať medzinárodný VP a poistenie.


Autobus

Autobusová doprava je najbežnejším spôsobom prepravy v Albánsku. Hlavné spoje premávajú medzi Tiranou, Shkodrou, Korçou, Sarandou, Gjirokastrou, Peshkopiou a Durresom, prevádzkované súkromnými spoločnosťami.


Verejná doprava vo väčších mestách je lacná, ale zvyčajne veľmi preľudnená. Taxíky nájdete pred hotelmi ubytovávajúcich cudzincov v Tirane.


Nasledujúce časy predstavujú vzdialenosť medzi Tiranou a vybranými mestami v hodinách a minútach:


Durres 1.00 Shkodra 2.30 Vlora 3.00 Korça 4.00

Súvisiace linky

Vlak miestny -

Route Planer - interaktívny plánovač automobilovej trasy (en)

Vlak medzinárodný -

Vlakové spojenia do/z a v krajine. - Pre informácie o medzinárodno...

Prague Airport Transfers PRG - zajistujeme osobni prepravu osob z / n...