• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Aktivity

VODNÉ ŠPORTY: Súčasťou výbavy mnohých hotelov sú bazény a priľahlé pláže. Najvhodnejšie pláže na kúpanie a najlepšie podmienky pre surfovanie sú na severnom pobreží, východne od Port Antonio, kde prírodné lámače vĺn vytvárajú polkruh okolo zálivu Boston Bay. Väčšina plážových hotelov ponúka na prenájom windsurfing. Ak máte záujem prenajať si väčšiu loď, informujte sa na Kráľovskom jamajskom jachtárskom klube. Vodné lyžovanie ponúka väčšina hotelov, tiež Kingston Ski Club v prístave Morgan.

POTÁPANIE: Jamajka ponúka veľa prírodných atrakcií pre vyznávačov športového potápania, akými sú vraky stroskotaných lodí, ktoré sú potopené blízko pobrežia, zaplavené lesy, jaskyne nachádzajúce sa pod hladinou mora a koralové útesy. V niektorých miestach výnimočne siaha viditeľnosť až do hĺbky 30m. Medzi obľúbené miesta pre potápanie patria: KORUNNÁ SÁLA (Throne Room) ležiaca blízko mesta Negril, kde môžete uvidieť morské koraly, morské huby, kŕmiace sa žraloky a cubera snapper; RICKIHO ÚTES (Ricky’s Reef) s nádhernými pestrofarebnými rybami a s vrakom lode Kathryn. Na ostrove je množstvo profesionálnych potápačských kancelárií. Viac informácií získate na Turistickom úrade, na ktorom si môžete vyžiadať zoznam operátorov s licenciou. V obchodoch je k dispozícii potápačsky výstroj. Taktiež existuje možnosť šnorchlovania so sprievodcom a podniknutia výletov za potápaním.

RYBOLOV: V krajine sa s obľubou chytajú sladkovodné i morské ryby. V riekach sa vyskytujú horské parnice, hognose parnice, drummer a malý snook. Lovenie rýb v hlbinách mora organizujú hotely a hlavné turistické rezorty. Harpúnovanie rýb je povolené len medzi útesmi. Pri rybolove nie je potrebná žiadna licencia. Vstupné formuláre sú nutné pri účasti na súťaži Blue Marlin Tournament, ktorý sa koná v Port Antonio v septembri.

GOLF: Na Jamajke sa nachádzajú v rámci Karibskej oblasti najkrajšie golfové ihriská, ktoré kladú na hráčov značné nároky. Vydarené golfové ihriská sú v Montego Bay, pričom nemusíte byť ubytovaný v hotely, aby ste si mohli zahrať na jeho troch ihriskách. Ďalšie ihriská zahrňujú Caymanas Golf Course (ktorý hostí súťaž o Jamajský pohár a Pro-Am každý november) a Constant Spring ležiaci blízko Kingstonu.

INÉ: Pre milovníkov horolezectva a pešej turistiky slúži pohorie Blue Mountains, ktoré siaha do výšky 2 100m. Ponúka pohľad na nepoškvrnenú scenériu karibského ostrova, jeho rozmanitú faunu a flóru. Lezenie po horách doporučujeme uskutočniť so sprievodcom. Pre vyznavačov jazdectva sú k dispozícii stajne, pričom niektoré sú otvorené počas celého roka, iné sú prevádzkované iba počas zimnej sezóny. Výlet do krajiny na konskom sedle sa organizuje cez hotely. Jamajčania sú posadnutý kriketom. Je to ich národný šport. Zápasy sa hrajú od januára do augusta v parku Sabina (Kingston) i na iných miestach po celom ostrove. Druhým najpopulárnejším športom je futbal, ktorý sa hrá počas celého roka. V krajine sa nachádza množstvo tenisových kurtov. Väčšina hotelov, ktoré nevlastnia kurt, ho zabezpečia v blízkom okolí.

POLO má vyše storočnú tradíciu, zápasy sa hrajú po celý rok v Kingstone. Zápasy v Kingstone a v Drax Hall, ktorý leží blízko Ocho Rios, sa hrajú každý týždeň. Dostihy sa konajú na trati Caymanas Race Track v Kingstone.


Autor/zdroj: Redakcia
Text bol naposledy zmenený dňa: 23.10.2002