• Letenky
 • Hotely
  Kde
  Príchod
  Odchod
 • Zájazdy
 • Knihy
  7.44 € (224.14 Sk)
 • Prenájom áut

Ako sa orientovať v ponuke služieb e-mailových serverov

Keď na cestách plánujete komunikovať s domovom e-mailom, môžete si vybrať zo širokej ponuky služieb. Všímať by ste si pri tom mali nasledovné kritériá:

Služba WEB - je možný prístup cez webovské rozhranie. Toto rozhranie je najvhodnejšie pre cestovateľov.
služba POP3 - je možný prístup priamo z vlastného počítača - správy nezostávajú uložené na serveri, ale sa sťahujú do vášho počítača. Tento spôsob používania e-mailu je pohodlnejší a vhodný najmä pre ovládanie pošty z domu alebo z práce.
služba FORWARD - služba umožňuje automatické odosielanie došlej pošty na inú adresu. (Po ukončení vašej cesty už nemusíte kontrolovať ”cestovateľskú" stránku, jednoducho si z nej necháte poštu posielať na vašu domácu adresu.)
KAPACITA SCHRÁNKY - maximálna veľkosť správ, ktoré môžu byť naraz skladované v schránke - pri prekročení limitu je správa zväčša automaticky vymazaná. Schránka vždy postačuje, ak prijímate len textové správy. Ak chcete pracovať aj s fotkami či inými rozsiahlymi prílohami, vyberajte e-mailový server aj podľa tohto kritéria. (Štandard je 10 megabajtov.)
Ideálny je, samozrejme, výber servera, ktorý ponúka všetky tri základné služby. Predtým si však overte rýchlosť prístupu na jednotlivé stránky, v ktorej sú menšie a menej známe servery zväčša pozadu.


Autor/zdroj: Tomáš Bella
Text bol naposledy zmenený dňa: 23.08.2001