• Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Zájazdy
  • Knihy
  • Prenájom áut

Letenky - Ako na lacné letenky

Cestujte mimo sezóny
Buďte pri výbere letenky flexibilný
Kupujte obojsmerné letenky
Ostaňte v cieľovom mieste aspoň týždeň
Cestujte ekonomickou triedou
Akceptujte obmedzenia platné pre lacné letenky

Ceny leteniek nie sú konštantné po celý rok, ale závisia od dátumu odletu. Drahšie sú v lete , pred a počas vianočných sviatkov a Silvestra a na Veľkú Noc. Tieto obdobia nazývame vysoké sezóny.

Cenu letenky určuje najmä obsadenosť spojov do príslušnej destinácie, takže čím flexibilnejší budete, tým je pravdepodobnejšie získanie výhodnej ceny. Ak Vám zaslaná kalkulácia nebude vyhovovať, doporučujeme sa telefonicky, alebo osobne spojiť s našim operátorom a skonzultovať prípadné alternatívy.

Jednosmerné letenky sú väčšinou drahšie ako obojsmerné a to preto, lebo jednosmernú letenku treba kalkulovať podľa oficiálnych taríf, kým zľavnená tarifa vyžaduje aj zakúpenie cesty spať.

Najlacnejšie letenky zahrňujú zväčša podmienku minimálneho pobytu. Väčšinou to je tzv. Sunday rule - klient musí prespať minimálne jednu noc zo soboty na nedeľu v cieľovom meste, môže to byť minimálne 3 alebo 7 dňový pobyt.

Ceny leteniek sú najlacnejšie v ekonomickej triede. Ekonomická trieda je však viazaná minimálnym pobytom - obyčajne víkendom - teda nocou zo soboty na nedeľu. Ak Vaša cesta nespĺňa túto podmienku, do väčšiny destinácií je nutné letieť obchodnou - business triedou, či si to želáte alebo nie. Táto má síce oveľa kvalitnejší servis aj väčšie pohodlie ako trieda ekonomická, ale je aj o dvoj- až trojnásobok drahšia.

Pre najlacnejšie letenky platia aj rôzne obmedzenia, napr. nutnosť dodržiavania letov podľa rezervácie, nemeniteľnosť spiatočného letu, niekedy ani za poplatok, možnosť použitia len jedného resp. obmedzeného počtu prepravcov - teda leteckých spoločností, nemožnosť uplatňovať finančný nárok na nepreletený úsek, atď.

Tento text vznikol v spolupráci so špecializovanou leteckou agentúrou ITC Travel.