Tomáš Bella
http://tomasbella.szm.sk

Fotoportrét autora a predstavenie svojej osoby môžete pridať prostredníctvom služby zmeň registračné údaje

Autori - Tomáš Bella

Zoznam článkov

Čo by sme ešte od internetu mohli chcieť po návrate z ciest? Pomôcť podeliť sa o zážitky!
Cestoradca
Keď na cestách plánujete komunikovať s domovom e-mailom, môžete si vybrať zo širokej ponuky služieb. Všímať by ste si pri tom mali nasledovné kritériá:
Cestoradca
Stručný návod.
Cestoradca
Nevyhnutným predpokladom e-mailovej komunikácie je e-mailová adresa - ideálne dve ;-), hoci nie je problémom ani zaslanie správy sebe samému a jej vyzdvihnutie na opačnom konci Zeme.
Cestoradca
E-mailové konferencie sú akousi masovou elektronickou poštou - ovládate ich rovnako ako e-mail, len vaša správa putuje naraz desiatkam čitateľov. (Mimochodom, e-mail bol pôvodne určený práve na takúto hromadnú korešpondenciu a až neskôr sa začal využívať aj pre osobnú komunikáciu jednotlivých účastníkov.)
Cestoradca
Sú tu deprimujúce betónové sídliská a rozpadávajúce sa kúpeľne, ale nie je to Rusko. Sú tu vidiecke banky fungujúce cez internet a tisíce mobilných telefónov, ale nie je to Fínsko. Estónsko.
Cestopisy & Reportáže Estónsko
Najjednoduchšie pravidlo vyhľadávania znie: vyskúšajte najskôr katalógy, preskúmajte tých pár adries, ktoré vám ponúknu, a až potom sa vydajte do nebezpečných vôd fulltextových.
Cestoradca
Fulltextové vyhľadávače automaticky prehľadávajú celý text dokumentov, na ktoré na webe narazia. Znamená to, že ak budete hľadať reťazec ”sopky v Taliansku", výsledkom bude odkaz na všetky stránky, na ktorých sa nachádza tento text.
Cestoradca
Katalógy sú ručne (alebo myšne?:) zostavené zoznamy webstránok, kde sa ku každej zaradenej stránke môžete preklikať s použitím elementárnej logiky.
Cestoradca
V slušnejších firmách majú často zamestnanci e-mailové adresy prideľované automaticky, vlastnú schránku zväčša získavajú aj študenti na vysokých školách.
Cestoradca

Moje fotogalérie

všetky fotografie (18)

Podľa krajiny

Írsko (18), Ukrajina (1)

Podľa zamerania

Iné - zátišie, detail (5), Pamiatky - iné (4), Príroda - fauna/zvieratá (1), Príroda - scenéria/krajinka (8)

Podľa miesta