Populárno-náučný mesačník o cestovaní a cestovnom ruchu.
Vydavateľ, šéfredaktor:
Ľubomír Motyčka
Adresa redakcie: Rudlovská 53, 974 01 Banská Bystrica tel./fax: 048 / 41 41 369 tel.: 048 / 41 41 825
Časopis Cestovateľ
http://www.cestovatelmotycka.sk

Autori - Časopis Cestovateľ

Zoznam článkov

Nebýt manželky Magdy, která miluje zveřinu, tak jsme tu cestu již dávno vzdali. Pět hodin cesty po africké roletě a v dusivém prachu má různý efekt na různá individua.
Cestopisy & Reportáže Zambia
MOUNT EVEREST. Najvyšší vrch Zeme v Centrálnych Himalájach (8848 m) na hranici Číny, Tibetu a Nepálu. Pokrývajú ho ľadovce Západný, Hlavný, a Východný Rongbuk, Kangšung a Khumbu.
Turistické zaujímavosti/info Čína, Nepál, Tibet
Keď sme pred tromi rokmi úspešne absolvovali najvyšší vrchol Álp Mont Blanc (4808 m), viacerí turisti z nášho okresu (Prievidza-pozn. red.) ale aj z iných regiónov Slovenska ľutovali, že sa tohoto podujatia nezúčastnili.
Cestopisy & Reportáže Francúzsko
Národní park Arches se nachází ve státě UTAH v USA. A je to jeden z nejpozoruhodnějších států.
Turistické zaujímavosti/info USA
Blankytná obloha bez jediného oblaku. Teplomer ukazuje 40 stupňov pod nulou. Nič zvláštne pre Kanaďanov. Sú zvyknutí. Kanadská zima príde síce o niečo neskôr ako v Európe, ale potom pripraví poriadne extrémy.
Turistické zaujímavosti/info Kanada
Takto je nazývaný tento malebný ostrov, ktorý je so svojimi 5561 km2 jedným z najmenších z viac ako 17 tisíc ostrovov patriacich Indonézii. Ostrov Bali sa nachádza v strednej časti súostrovia.
Podlokality Indonézia
Po hodinách monotónnej cesty od Temešváru smerom na juh, keď sa vonku s únavnou pravidelnosťou striedajú kukuričné a slnečnicové polia, objaví sa na obzore ako fatamorgána horský masív. Cesta
Cestopisy & Reportáže Rumunsko
Už v minulom čísle Cestovateľa sme avizovali, že počas cesty v Poľsku sme, popri návšteve Krakova, neobišli ani soľnú baňu Wieliczka. Kto tu už raz je, mal by ju navštíviť.
Podlokality Poľsko
Pre geografa je Hvar najdlhší ostrov v Jadranskom mori, archeológ si pri vyslovení jeho názvu predstaví nálezisko pozostatkov prehistorických kultúr na návrší nad Jelsou,
Turistické zaujímavosti/info Chorvátsko
Je len málo miest na svete, kde sa prelína minulosť s prítomnosťou, kde pobyt v modernom letovisku s krásnymi plážami možno kombinovať s prechádzkami za históriou. Bodrum takým mestom a letoviskom je.
Podlokality Turecko

Moje fotogalérie

všetky fotografie (0)

Podľa miesta