Tonga - Doprava

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Najviac turistov prichádza na Tonga letecky. Na medzinárodné letisko Fua'amotu je možné sa dostať leteckými linkami z Austrálie, Nového Zélandu a z okolitých ostrovných štátov. Ďalším letiskom je Lupepapau'u International na ostrove Vava'u. Turistom sa odporúča presadať v Aucklande alebo na Fidži. Vnútroštátne lety zabezpečuje Royal Tongan Airlines, ktorá pravidelne premáva medzi ostrovmi Vava'u, Ha'apai, Eua, Niuatoputapu a Tongatapu.

Trajekty premávajú medzi najväčšími ostrovmi, pravidelná lodná doprava funguje medzi ostrovmi Nuku'alofou, Ha'apai a Vava'u. Ceny lístkov sú však pomerne vysoké, porovnateľné s cenou leteniek. Najväčšie prístavy je možné nájsť v Nuku'alofa, Pangai, Neiafu a Niuatoputapu.

Po najväčších ostrovoch jazdia autobusy. Turisti si môžu prenajať automobil, no k šoférovaniu je potrebné získať miestnu licenciu, ktorá sa dá vybaviť na každej policajnej stanici. Požičovne automobilov často tento problém vyriešia za klientov. Jazdí sa po ľavej strane. Cesty väčšinou nemajú pevný povrch a je potrebné dávať pozor na zvýšený pohyb chodcov po hlavnej ceste. Taxíky sú označené veľkým písmenom „T“