Tokio - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Pešie výlety

Tokijský informačný úrad organizuje výlet „Walking Tour Courses in Tokyo“, ktorý je zameraný na hlavné mestské atrakcie.

Mr Oka''s Walking Tours of Tokyo (tel: 0422 51 7673) ponúka taktiež pešie výlety mestom, k historickým pamiatkam.

Výlet autobusom

Hato Bus, JTB Sunrise Tours a Japan Gray Line, všetky spoločnosti ponúkajú pol denné, celodenné a večerné autobusové výlety s anglicky hovoriacimi sprievodcami.

Napríklad Hato Bus organizuje poldenne (09:00-12:30) výlety nazývané „Tokyo Morning Tour“, ktoré majú odchod denne pred autobusovým terminálom Hamamatsucho. Zamerané sú na hlavné pamätihodnosti, akou je Tokijská veža a Imperial Palace Plaza a tiež nákupné obvody.

Výlet loďou

Tokyo Cruise Ship Company prevádzkuje pravidelné exkurzie po rieke Sumida, medzi štvrťou Asakusa, záhradami Hama Rikyu, a Hinode Pier. Výlet trvá 40 minút, spoločnosť taktiež prevádzkuje ďalšie výlety po Tokijskom zálive, ktoré trvajú 5 – 55 minút.

Vingt-et-Un Cruises a Symphony Cruises ponúkajú denné i večerné plavby, ktoré trvajú 1-2 hodiny. Symphony Cruises majú odchod pred Hinode Pier.

Iné výlety

Narita je atraktívne staré mesto s veľkým pôsobivým pútnickým chrámom, ktoré sa nachádza v lokácii medzinárodného letiska v Tokiu - NARITA-SAN.

Počas celého roku je hlavným lákadlom pre Japoncov i zahraničných turistov Tokijský DISNEYLAND. Vo vzdialenosti dvoch hodín cesty autom severne od Tokia leží mesto Nikko, v ktorom sa nachádza svätyňa Toshogu a komplex s mauzóleom zakladateľov Japonska – šogúnov Tokugawa.

Okolie Národného parku Nikko ponúka turistom horské rezorty s termálnymi prameňmi a príležitosti pre túry, rybárčenie a člnkovanie.

Obdivovatelia keramiky sa nadchnú vidieckym mestečkom Mashiko.

V medzinárodnom prístave Yokohama vzdialenom 30 minút od Tokia sa nachádza vibrujúca čínska štvrť a historické záhrady SANKEI-EN.

Na najvyššiu japonskú horu Fuji môžete vystúpiť počas letných mesiacov. Národný park FUJI-HAKONE-IZU leží vo vzdialenosti jednej hodiny 30 minút od hlavného mesta, ktorý je rekreačným rajom ponúkajúcim termálne pramene, golfové ihriská, možnosti rybolovu, kempovania, pešej turistiky a člnkovania.

V Hakone sa pomocou lanoviek prepravíte cez vulkanickú krajinu vriaceho bahna, po jazere Ashi sa uskutočňujú výlety na vyhliadkových člnoch. Môžete tu obdivovať prírodné múzeum sôch, múzeum Porsche i niekoľko pamätihodností.