Tokio - Top atrakcie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Roppongi
Štvrť Roppongi je známa organizovaním večierkov, pretože je v nej značná koncentrácia barov, klubov a reštaurácii. V tejto štvrti sa v r. 2003 triumfálne otvoril komplex Roppongi Hills, ktorý každý týždeň navštívi 300 000 miestnych i cudzincov. V komplexe sa nachádzajú luxusné apartmány a nedávno sa otvoril práve tu prvý hotel Ritz Carlton v meste.

Doprava: Roppongi Station (Hibiya alebo Oedo line).

Roppongi Hills
Každý centimeter Roppongi Hills bol detailne navrhnutý; je to vlastne obrovský komplex, ktorý ja akýmsi mestom v meste. Návštevníkom ponúka víziu Tokia, môžu sa prechádzať po pokojom sršiacich japonských záhradách, popri vodných múroch, potom sa najesť alebo nakúpiť v jednej z viac než 200 reštaurácií a butikov.

Značný počet festivalov sa koná práve v tomto komplexe.

Ak sú návštevníci unavení nákupmi, môžu si pozrieť v niektorom z 12 kín Virgin najnovšie blockbustery a noční turisti by si mali pozrieť najkrajšie nočné výhľady na mesto z približne vo výške 250m umiestnenej otočnej plošiny, ktorá ponúka 360 stupňový pohľad na japonskú metropolu.

Doprava: Roppongi Station at Exit 1C.
Otváracie hodiny: denne 24 hod.

Tokijská veža
Biela veža vysoká 333m je replikou Eiffelovej veže, ktorá bola otvorená v r. 1958. Je však o niekoľko metrov vyššia ako originál, jej súčasťou je akvárium, početné obchody so suvenírmi. Observatórium je umiestnené vo výške 250m, odkiaľ je nádherný výhľad na pohorie Fuji.

Doprava: Akabanebashi Station (Oedo line).
Otváracie hodiny: denne 09:00-22:00.
Vstup za poplatok.

Svätyňa Nogi
Je venovaná pamiatke Nogi Maresuke, ktorá spáchala samovraždu, keď cisár Meji zomrel v r. 1912. Táto malá svätyňa poskytuje pokoj a mier pred susediacou rušnou ulicou Roppongi.

Doprava: Nogizaka Sation (Chiyoda line).
Otváracie hodiny: denne 08:00-17:00.

Ginza
Tri široké ulice v štvrti Ginza sú synonymom nákupov. Oblasť bola postihnutá zemetrasením v r. 1923, vystavali sa tu slávne obchodné domy, exkluzívne butiky. Okrem jagajúcich obchodov má Ginza v ponuke i ďalšie atrakcie. Južne sa nachádza Shiodome, nové obchodné centrum s početnými mrakodrapmi a slávnym rybím trhom.

Doprava: Hibiya Station (Chiyoda, Hibiya alebo Mita line), Ginza Station (Hibiya, Ginza alebo Marunouchi line) alebo Yurakucho (JR Yamanote alebo Yurakucho line).

Tokijské múzeum reklamy (ADMT)
Na poschodí B1F-B2F mrakodrapu Caretta Shiodome je situované malé, avšak fascinujúce múzeum venované japonskej reklame. Návštevníci si pomocou najnovších technológií môžu prehliadnuť výše 100 000 digitálnych obrazov.

Caretta Shiodome, 1-8-2, Higashi-Shinbashi, Minato-ku.
Doprava: Shinbashi Station (JR a Ginza Line, Asakusa Line) alebo Shiodome Station (Oedo Line).
Otváracie hodiny: Ut-Pia 11:00-18:30, So 11:00-16:30.

Tsukiji Ichiba (Tsukiji Wholesale Fish Market)
Tsukiji je pravdepodobne najväčšie rybie trhovisko na svete, ktoré je otvorené denne okrem nedele. Každý deň sa tu predáva okolo 2 200 ton rýb.

Okrem rýb sú v ponuke i iné morské živočíchy, trhovisko je frenetické. Návštevníci v ranných hodinách, ešte pred rozvidnením, uvidia rýchly biznis s rybami – nakladanie čerstvých úlovkov na kamióny, aby mohli čerstvé dary mora putovať do niektorej z tokijských reštaurácií.

Doprava: Tsukiji Station (Hibiya line).
Otváracie hodiny: Po-So od 05:00.
Vstup je bez poplatku.

Hama-Rikyu Teien Garden
Hama-Rikyu Teien je ukrytý za nádherným múrom, je to mestská oáza, ktorá sa pýši nádhernými trávnikmi, starobylými píniami a tromi jazerami. V minulosti tu lovili šogúni, v súčasnosti pokojné záhrady poskytujú len mier a výhľad na slávny tokijský Dúhový most.

Hama Rikyu Teien, Chuo-ku

Doprava: Shiodome Station (Yurikamome alebo Oedo line).
Otváracie hodiny: denne 09:00-17:00.
Vstup za poplatok.

Shinjuku
Shinjuku
je príbeh o dvoch mestách, ktoré sú rozdelené početnými železničnými traťami.

Západne sa rozkladá Nishi Shinjuku, ktorý je husto posiaty mrakodrapmi a zastrešuje prevažne obchod.

Východne leží Higashi Shinjuku, pre ktoré sú charakteristické ulice s neónovými osvetleniami, nádhernými hotelmi a zadymenými barmi. Z toho dôvodu je východné Shinjuku turisticky atraktívnejšie.

Shinjuku sa radí medzi najvýznamnejšie tokijské dopravné uzly, stanica má viac ako 50 východov, čo pre niektorých turistov môže byť nočnou morou.

Doprava: Shinjuku Station (Shinjuku line, Marunouchi line, Oedo line, JR Yamanote line).

Tokyo Tocho (Tokijský metropolitný vládny úrad)
Tokijské vládne úrady sa vyznačujú jedinečnou architektúrou a vyhliadkovými plošinami, umiestnenými na 45 poschodí. Obvod naprojektoval špičkový japonský architekt Kenzo Tange. K plošinám, z ktorých je nádherný výhľad na mesto a pohorie Fuji, sa prepravíte rýchlovýťahmi.

2-8-1 Nishi-Shinjuku, Shinjuku-ku
Doprava: Shinjuku Station alebo Tochomae Station (Oedo line).
Otváracie hodiny: North deck Ut-Ne 09:30-22:30, South deck Str-Po 09:30-17:30.
Vstup bez poplatku.

Národná záhrada Shinjuku Gyoen
Záhrada sa radí medzi najkrajšie v Tokiu, pôvodne bola navrhnutá pre kráľovskú rodinu. Je formovaná japonským a francúzskym dizajnom, Tokijčania ju radi navštevujú a usporadúvajú tu rodinné pikniky.

11 Naito-cho, Shinjuku-ku
Doprava: JR Shinjuku Station.
Otváracie hodiny: Ut-Ne 09:00-16:30.
Vstup je za poplatok.

Shibuya
Štvrť Shibuya je veľmi rušná, hneď pri stanici sa nachádza väčšina slávnych atrakcií, napr. Hachinkova socha psa. Turisti najviac vyhľadávajú obrovskú križovatku, cez ktorú prejde každých pár minút niekoľko stoviek chodcov.

Doprava: Shibuya Station (Yamanote line, Ginza line alebo Hanzamon line).

Múzeum Bunkamura
Bunkamura je viac než len múzeum, vystavené sú v ňom diela medzinárodných umelcov. Jeho súčasťou je i multimediálna budova, v ktorej je kino.

Doprava: Shibuya Station (Ginza, Yamanote lines).
Otváracie hodiny: denne 10:00-19:00.
Vstup za poplatok.

Omotesando
Pre záujemcov o módu je určená štvrť Omotesando, ktorá je spojená listnatou ulicou s hipovým obvodom Aoyama. Početné butiky z nej vytvárajú nákupnú Mekku.

Doprava: Omotesando Station (Chiyoda, Ginza, Hanzamon lines).

Ueno
Ueno
je najväčší park v Tokiu, Tokijčania ho navštevujú hlavne v období kvitnúcich čerešní, pretože vyše 1 000 stromov vytvára na jar spektakulárny obraz.

V parku sídli niekoľko dôležitých múzeí, napr. Ueno Zoo, zaujímavé chrámy a svätyne, vrátane Nikko Toshogu Shrine.

Tokijské národné múzeum uchováva poklady japonského umenia, zatiaľ čo Národné múzeum Západného umenia a Tokio Metropolitan Art Museum usporadúva pre návštevníkov zaujímavé exhibície.

Neďaleké Ameyoko ponúka návštevníkom rušné trhovisko rozkladajúce sa pri stanici Ueno.

Doprava: Ueno Station (Yamanote line, Ginza line, Hibiya line).
Otváracie hodiny: denne 24 hod.

Ueno Koen (Ueno Park)

Taito-ku
Doprava: Ueno Station na JR Yamanote loop line.
Vstup bez poplatku (do parku a svätýň).

Národné múzeum západného umenia

Otváracie hodiny: denne 09:30-17:00 (Pia do 20:00).
Vstup za poplatok.

Tokijské metropolitné umelecké múzeum

Otváracie hodiny: Ut-Ne 09:00-17:00.
Vstupné sa mení v závislosti od výstavy.

Tokijské národné múzeum

Otváracie hodiny: denne 09:30-17:00.
Vstup za poplatok.

Zoologická záhrada Ueno

Otváracie hodiny: Ut-Ne 09:30-17:00.
Vstup je za poplatok.

Asakusa
Asakusa
prezentuje staré Tokio, v ktorom sa nachádzajú najkrajšie chrámy obklopené úzkymi uličkami, stovkami obchodíkov a reštauráciami. Po stáročia cestičky vedúce k chrámom boli plné stánkov, ktoré ponúkali tradičné japonské produkty a i dnes táto tradícia pokračuje.

Doprava: Asakusa station (Ginza, Asakusa line).

Chrám Sensoji v Asakuse
Sensoji Temple je budhistický chrám založený v r. 628, v jeho svätyni stojí zlatá socha Kannon Bodhisattva (bohyne Mercy). Chrám a jeho päťposchodová pagoda sa podrobila betónovej rekonštrukcii v r. 1945.

Vraví sa, že stúpajúci dym z obrovského páleniska pred chrámom má liečivé účinky. Pôsobivé Kaminarimon (Hromové vráta) sú slávne svojimi enormnými červenými papierovými lampášmi a strážiacimi sochami.

Táto oblasť bola centrom Shitamachi (mestské centrum) –obdobia Edo a ulice, obchody a reštaurácie obklopujúce chrám stále prezentujú niečo zo zašlej slávy.

Sanja festival sa koná v Asakusa každoročne v máji.

2-3-1 Asakusa, Taito-ku
Doprava: Asakusa Station, východný terminál podzemnej linky stanice Ginza.
Otváracie hodiny: denne 24 hod. (prízemie), 06:00-17:00 (svätyňa).
Vstup bez poplatku.

Tokyo International Exhibition Center (Medzinárodné výstavisko)
Bežne sa nazýva „Tokio Big Sight“, je najväčším japonským konvenčným centrom. Otvorené bolo apríli v r. 1996, vystavuje stovky svetoznámych exhibícii.

3-21-1 Ariake, Koto-ku
Otváracie hodiny: závisia od konkrétnej udalosti.
Vstup je bez poplatku.