Tokio - Pamiatky a múzeá

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Význam jednotlivých mestských pamätihodností sa mení s časom a je ťažko merateľný. Pre priaznivcov módy odporúčame návštevu ulice Ginza, ktorá vyzerá ako jeden veľký obchodný dom.

Neďaleko danej ulice sa nachádza divadlo Kabukiza, Cisársky palác (pre verejnosť uzavretý) s impozantnými vodnými priekopami a Východné záhrady (Higashi Gyoen).

Tokijská veža poskytuje excelentný pohľad na záliv a dobovú architektúru Dúhového mesta (O-daiba) na upravenom ostrove.

Návštevníci, ktorí vstávajú zavčas ráno, môžu navštíviť zaujímavý rybí trh v Tsukiji. Oblasť Roppongi a Akasaka, kde sa nachádzajú bloky bankových inštitúcií a vládneho úradu, ponúka vibrujúci nočný život každého druhu od čajových domov s gejšami až po diskotéky.

Pre tých, ktorí majú záujem spoznať kultúru, módu a stravovacie návyky mladých Japoncov, odporúčame navštíviť Shibuya a Harajuku, zatiaľ čo v neďalekej zalesnenej oáze Meiji Shrine nachádzajú obyvatelia únik pred davom. Západná časť Shinjuku je najnavštevovanejším tokijským obvodom plným mrakodrapov.

Východná časť Shinjuku prekvitá rušnými nákupnými centrami a neónovým nočným životom, ktorý silne kontrastuje s pokojnou krásou susediaceho mestského parku Shinjuku Gyoen. Ak si chcete vychutnať „Staré Tokio“, navštívte typické štvrte Shitamachi s úzkymi uličkami a rázovitými domami, v ktorých sa v lete konajú tri veľkolepé festivaly vábiace davy divákov.

Hlavný turistický ťah vedie k chrámu Asakusa-Kannon, k čulému Budhistickému komplexu sa dostanete cez pestrofarebný pruh obchodíkov lemujúcich kraje ulice.

Cez rieku prejdete do štvrte Ryogoku, v ktorej sa nachádza skvostné múzeum EDO-TOKYO a slávny Národný Sumo štadión.

Lacnú stravu a hojnosť obchodov, v ktorých si dojednáte tovar za výhodné ceny, nájdete na trhu Ameyoko Market.

V Tokiu sa nachádza 8 veľkých verejných parkov. Ueno je najstarší a najväčší v Tokiu, ležia v tu staré chrámy, mauzóleum dynastie Tokugawa, Národné múzeum a zoologická záhrada.

Park Meidži je pomenovaný po cisárovi, s ktorého menom sa spája vznik moderného Japonska, nachádzajú sa v ňom ihriská a športové haly.

Park Kijosumi je charakteristický tradičnou úpravou japonskej záhrady.

Park Džinai je botanický park s 3 000 druhmi rastlín.

Cisársky park je situovaný v starom Tokiu, je prístupný len dvakrát do roka. Jeho súčasťou je aj cisársky palác.

Národný park Nikko leží v rovnomennom pohorí. Nachádza sa v ňom 22 budhistických a šintoistických chrámov, z ktorých niektoré sú vyše tisíc rokov staré. Ďalej sú to 38 km dlhé aleje kryptomérií (asi 13 000 stromov vysokých 45 až 50 m), ktoré boli vysadené Masacunom Macudairom v roku 1625.

V národnom parku Fudži - Hakone sa nachádza posvätný vrch Fudžisan (3776 m). Ďalším jeho lákadlom je aj krásne prostredie a päť jazier: Jamanaka, Kawaguči, Nišinoumi, Šódži a Motosu.

Celonárodný športový deň sa koná každý rok 10. októbra, za prítomnosti cisára.

Celonárodný turnaj SUMO sa organizuje každý rok na jar a jeseň.

Tokijský medzinárodný veľtrh sa usporadúva každé dva roky. Patrí medzi najvýznamnejšie podujatia ázijského kontinentu i celého sveta.