Tokio - Nakupovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

I keď si v dôsledku nedávnej ekonomickej krízy Japonci uťahovali opasok, Tokio ostáva stále svetovou nákupnou nirvánou. Hlavnou obchodnou triedou v Tokiu je štýlová Ginza, s bohatými obchodnými domami, medzinárodnými butikmi a galériami.

Pre mladých ľudí je určená trendová Shibuja špecializovaná na predaj odevov, CD a príslušenstva; tínedžerská móda sa ponúka v Harajuku; Akihabara je známa širokým výberom elektronického tovaru a počítačov; a pulzujúca štvrť Shinjuku sa zameriava na predaj fotoaparátov a kamier.

Odaiba Mall je situovaný v v tokijskom zálive, známy je i pod názvom Odaiba.

Pri kupovaní elektroniky je nutné mať na pamäti, že v Japonsku sú spotrebiče navrhnuté na 100 voltov, takže sa v Európe vyžaduje pri ich prevádzke transformátor alebo adaptér. Mnoho manuálov je len v japončine.

Laox, 1-15-3- Soto-Kanda, Chiyoda-ku, pri výbere tovaru vám poradí po anglicky hovoriaci personál.

Trhoviská so starožitnosťami sa konajú každú nedeľu, trh v Togo Shrine (Harajuku) je každú prvú a štvrtú nedeľu v mesiaci, každú druhú v mesiaci sa organizuje v Nogi Shrine v Nogizake a väčšina trhovísk je otvorená v nedeľu v Hanazono Shrine v Shinjuku.

Trhoviská sa otvárajú ešte pred úsvitom a väčšinou sú stánky zbalené začiatkom poludnia. Na výber sú predovšetkým staré hodvábne kimoná, japonské bábiky, keramika a výšivky. S milým úsmevom a zdvorilosťou získate pri nákupe zľavu.

Oriental Bazaar, 5-9-13 Jingumae, Shibuya-ku, nakúpite v ňom zaručene za najnižšiu cenu japonské suveníry, yukatas – jednoduché japonské šaty, ktoré nosia muži i ženy.

Väčší výber darčekov pod jednou strechou nájdete v obchodnom dome Tokyu Hands a v Three Minutes Happiness, 3-5 Udagawa-cho, Shibuya-ku, predávajú sa tu domáce spotrebiče, špičkové japonské vynálezy za prijateľné ceny.

Najlepšími obchodmi, v ktorých zaručene výhodne nakúpite, sú ¥100 roztrúsené po celom Tokiu.

Japonci nakupujú potraviny hlavne v pekárňach, delikatesy voňajú takmer po celej nákupnej triede Ginza, Marunouchi a v oblasti Omotesando.

Živý Ameyoko Market je situovaný pod železničnou traťou, južne od parku Ueno. Po vojne bol známy ako čierne trhovisko.

Obchody sú vo všeobecnosti otvorené denne 10:00-19:00/20:00, pričom obchodné domy sú zatvorené jeden deň v týždni. Spotrebná daň 5% je platná na všetky tovary. V Japonsku je zaužívaná platba kreditnými kartami, avšak stále sa používajú aj transakcie v hotovosti.