Tanzánia - Ubytovanie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Hotely
Úroveň ubytovacích služieb v Tanzánii siaha od veľmi dobrých, drahých hotelov po veľmi lacné s nedostatkom komfortu. Často je možné získať len ubytovanie v jednej izbe s dvoma lôžkami. U top hotelov to však neplatí. Lacnejšie hotely sú často plne rezervované. Ostrov Zanzibar v súčasnosti prežíva turistický boom, talianske firmy postavili mnoho nových hotelov na východnom pobreží. Viac informácií o ubytovacích podmienkach získate na Úrade pre turistiku v Tanzánii.

Vo všetkých národných parkoch sa môžete ubytovať v chatkách. Rezervovať si ich môžete na Tanzánskom úrade pre turistiku alebo priamo u správcu chatiek.

Lacné ubytovanie získate v penziónoch, ktoré môžeme zadeliť do kategórie miestnych barov. Musíte však počítať s prítomnosťou opitých návštevníkov a zlodejov. Nedoporučujeme prenocovať v izbe osamote, ale zdieľať izbu s ďalším turistom a dávať si zvýšený pozor na osobný majetok. Pri tejto kategórii ubytovania nie je možné rezervovanie vopred. Ceny vo väčších mestách sú vyššie. Vo všeobecnosti sa dá kvalita ubytovania posúdiť podľa ceny.

Kemping/Karavaning
Kempingy sa nachádzajú v Národných parkoch Arusha (štyri), Tarangire (dva), Lake Manyara (dva), Serengeti (sedem), Kilimandžáro (jeden), Mikumi (dva), Ruaha (dva) a v prírodnej rezervácii Ngorongoro (dva). Niektoré kempy poskytujú štandardné ubytovanie vrátane výčapu, toaliet, bivakových chát a dreva na založenie ohňa. Iné poskytujú len základné služby. Pred príchodom do Národných parkov si musíte obstarať povolenie pre fotografovanie a filmovanie. Doporučujeme porovnať si ceny a miesto ubytovania vopred. Viac informácií o ubytovacích podmienkach získate v Tanzánskych národných parkoch alebo zo stránky Wildlife Explorer Ltd v UK.

Študentské ubytovne
sa nachádzajú v Národnom parku Lake Manyara (určené najmä pre študijné skupiny) a v Národnom parku Serengeti, YMCA nocľahárne v Moshi a Dar es Salaam, a YWCA nocľahárne, ktoré ubytujú páry i samotné ženy v Dar es Salaam.

Hotely

Kde
Príchod
Odchod