Sv. Lucia - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
Vlastná prírodná krása Saint Lucie nedlhuje nič usadlíkom ostrova. Hrebene rozoklaných vrchov, ktoré ležia takmer po celej dĺžke ostrova 43 kilometrov, vystupujú najvyšším kopcom Mount Gimie do výšky 950 metrov. Väčším orientačným bodom sú ale dvojičky Gros Piton (798m) a Petit Piton (736m) pri južnom meste Soufričre – dva ostré vulkanické vrcholy, týčiace sa strmo z mora. Blízko je oblasť, známa ako jediný vulkán na svete, do ktorého sa dá dostať autom – oblasť bublajúcich horúcich sírnych prameňov – časť nízko ležiacej sopky, ktorej posledná erupcia bola pred tisícami rokov. Mnoho ľudí využíva minerálne vlastnosti vody na liečbu reumatizmu, vredov a dýchacích problémov.

Väčšinu vnútrozemia ostrova pokrývajú plantáže banánovníkov – plodiny, ktorá zarába Saint Lucii podstatnú časť živobytia. Ako v nížinách, tak aj vo vrchoch existuje bohatý rastlinný a živočíšny svet. Žiarivo sfarbený saintluciánsky papagáj (Amazona versicolor) je národným vtákom biotopu dažďového pralesa. Iguana – veľký leguán, ktorý môže zmeniť farbu aby splýval s okolím, žije na severe v Grand Anse. Kvitnúce rastliny – ibištek, poinsettia, flamboyant a frangipan sú také hojné, ako sezónne ovocie mango, papája, sladké a zlaté jablko.

Saint Lucia má mnoho kvalitných hotelov, penziónov a súkromných viliek pre hostí. Je tu veľa zábavných a športových zariadení – tri golfové ihriská, tenisové kurty, jazda na koni, potápanie, rybárčenie. Mnohé z hotelov majú svoje nočné predstavenia a tanečné zábavy. V posledných rokoch sa výrazne rozšírili nákupné príležitosti, zvlášť v bezcolnom komplexe pri zátoke Castries v Pointe Seraphine, ktorý sa osvedčil ako veľmi obľúbený návštevníkmi. A počas búrlivého dvojdňového vodného festivalu Aqua Action sú pripravené náročné podujatia odvážnych oceánskych pretekov plachetníc i súťaže surfingu a vodného lyžovania.

Inými slovami – krása a teplo, ktoré tak v dávnych dobách vzrušovali kolonistov, sú dnes stále atrakciou, za ktorou sa oplatí precestovať ten ohromný kus sveta.

Súvisiace linky

Official Tourist Site - vhodné štartovacie miesto na získanie turi...