Sv. Krištof A Nevis - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Svätý Krištof

Malebné hlavné mesto Basseterre (18000 obyv.) je veľkolepou pamiatkou na francúzsku i britskú kolonizáciu. V jeho centre sa rozkladá Námestie nezávislosti lemované mnohými budovami v georgiánskom štýle. K iným atrakciám mesta a jeho bezprostrednej blízkosti sa radia trhovisko, Kostol sv. Juraja, Remeselný dom, pevnosť Brimstone Hill, Čierne skaly, Výskumné centrum či hora Liamuiga.

 

Jednou z najpôsobivejších pevností Nového sveta je citadela Brimstone Hill (1690), ktorá bola svedkom mnohých francúzsko- britských bitiek v priebehu 18. storočia. Dnes je jednou z najobľúbenejších turistických zástaviek na ostrove, nakoľko poskytuje úžasný výhľad na neďaleké ostrovy SabaSt. Eustatius.

 

Samozrejme, ako každý karibský ostrov i Sv. Krištof má zákutia pre milovníkov pláží, slnka a oceánu. Najznámejší je záliv Frigate Bay, ktorý bol pre turistický ruch uspôsobený pod záštitou vlády.

 

Nevis

Od 18. storočia je Nevis známy ako „Kráľovná Karibiku“. Mnohí z majiteľov pôvodných plantáží si vybudovali svoje honosné sídla práve na Nevise, ktorý sa vzápätí preslávil ako domov karibskej koloniálnej buržoázie. Za posledných 100 rokov sa ostrov stal jedným z najexkluzívnejších dovolenkových a kúpeľných rezortov sveta. I keď ostrov zažil mohutné zemetrasenie a následnej prílivovej vlne sa prikladá zničenie pôvodného hlavného mesta, stále ostáva posiaty mnohými fascinujúcimi historickými stavbami a pamiatkami.

 

Príjemné hlavné mesto Charlestown (1200 obyv.) je plné dekorovaných drevených domčekov. Malé osídlenie v sebe skrýva viac úlomkov nevisskej histórie, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať: Múzeum a rodisko Alexandra Hamiltona, Súdny dom, Vojnový pomník, nemocnica Alexandražidovský cintorín, Nevisský filatelistický úrad, Verejná knižnica, trhovisko, Kúpeľný dom, kostol Figového stromu, Nelsonove múzeum, horúce pramene a mnohé iné. Veľké množstvo plantážnických sídiel bolo prestavaných na prvotriedne hotely.

 

Zo zlatistého piesku pláže Pinney’s (severne od Charlestownu) vyrastajú vysoké palmy a toto miesto je práve vďaka svojej kráse najobľúbenejšou časťou ostrova.