Štrasburg - Zábava a nočný život

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Populácia študentov podporuje vibrujúci nočný život v Štrasburgu. Značný počet večerných podnikov je akumulovaný v okolí katedrály a pozdĺž ulice Juifs. Cenná je i večerná plavba bateau-mouche alebo v lete vystupujúci umelci – son et lumière pred katedrálou.

Bary sú otvorené aspoň do 23:30, ale často i do 04:00. Legálny vek na konzumovanie alkoholu je vo Francúzsku 16 rokov. Orientačne činí cena piva 3€.

Návštevníkom preferujúcim materský jazyk Francúzov odporúčame publikáciu Strass’Night, ktorú vydáva turistický úrad. Získajú v nej prehľad o nočnom živote.

Bar
Le Zurich, 59 rue de Zurich, je komfortná kaviareň, ktorú preferujú najmä študenti v období skúšok. Interiér je dekorovaný vyblednutými fotografiami, má starosvetský šarm. Je možné tu čítať noviny alebo hrať karty.

Académie de la Bière, 17 rue Adolphe Seyboth, tento relaxačný bar je otvorený denne do 04:00. Servíruje sa tu vyše 70 druhov piva (vrátane koktailov) v gorgeouskom, drevenom interiéri.

Le Schluch, 3 rue de l’Outre, je veľká, priateľská, centrálne lokalizovaná pivárska pivnica – bierstub. Je situovaná neďaleko námestia Kléber.

Quai des Bières, pri moste Corbeau, odporúčame jeho návštevu medzi 17:30-20:00. Ponúka široký výber značiek pív a koktailov.

Les Frères Berthom, 1 place des Trippiers, má atraktívnu dekoráciu, priateľský personál a veľký výber značiek pív a excelentných koktailov. Najobľúbenejší je „malý zázrak“.

Murphy’s House, 9 rue des Frères, je to Írsky pub, i keď nie jediný v meste. Hrá v ňom keltská hudba, pop a prijíma sa kanál britskej televízie.

Irish Times, 19 Rue St Barbe, hrá sa v ňom taktiež živá hudba, obľubujú ho najmä študenti. V stredu večer sa koná kvíz.

Pub Nelson, 20 rue des Couples, je ďalší anglofilný prístav so širokým výberom anglických, írskych, belgických, holandských, francúzskych a nemeckých pív.

Tapas Café, 16 rue de Bain Finkwiller, je ideálnym miestom pre stretnutia s priateľmi. Navrhol ho architekt Jean Nouvel.

Le Schutzenberger, 29-31 rue des Grandes Arcades, je hypertrendový, futuristický, trojposchodový bar, ktorý je vhodný na rýchle občerstvenie. Otvorený je denne 10:00-02:00 (neskôr cez víkend).

Populárne sú i bary Les Aviateurs, 12 rue des Soeurs, a La Java-Le Village, 6 rue du Faisans.

Veľmi distingvované večery prežijete v bare hotela Hilton, ulica Herrenschmidt, ktorý priťahuje biznismenov. Briti vyhľadávajú Churchill Bar.

Kasíno
Casino de Niederbronn, 10 place des Thermes, Niederbronn, je v regióne jediné. Nachádza sa v severnej časti metropoly. Hrá sa tu tradičná ruleta a blackjack, k dispozícií sú i automaty. Pri vstupe sa vyžaduje slušné oblečenie, minimálny vek 18 rokov a pas.

Klub
Le Divan, 6 impasse de l’Ecrevisse, zahŕňa latinskú muziku, house, groove a salsu (Ut-So).

Le Chalet, 376 route de la Wantzenau (str-ut 22:00-04:00), má dve tanečné sály, karaoke, reštaurácie a bary vo veľkom komplexe.

Ďalší mamutí podnik – Le Colysée, ulica Mommenheim, v blízkosti Brumath, je otvorený Ut-Ne 22:00-04:00 a Str 20:30-04:00. Pýši sa jednou z najväčších tanečných sál v regióne. Je vybavený laserovou šou, reštauráciou.

Pre prežitie intímnejšieho večera odporúčame La Cascade, 17 rue des Moulins (Ut-Ne 22:00-04:00), je to atraktívna malá diskotéka situovaná v srdci obvodu Petite France.

Le Joker, 7 Simenstrasse (Pia-So 22:00-05:00), je lokalizovaný v priemyselnej oblasti Kehl. Vyhľadávajú ho fanúšikovia hudby RnB.

Dvoj úrovňový bar-klub Le Café des Anges, 42 rue de la Krutenau (Ut-So 21:00-04:00), je určený pre priaznivcov salsy a tanga, ako i džezu a groove.

Le Blue B, 1 rue du Miroir (Ut-Ne 22:00-04:00), má priateľských zamestnancov, hviezdnu dekoráciu a hrá sa tu vynikajúca hudba.

Pre študentov je určený Le Caveau, 1 place de l’Université, ktorý je situovaný pod študentskou kantínou La Gallia.

Pre tých, ktorí uprednostňujú party, je určený Le Rock City, 24 rue des Poules. After-parties sa konajú v So a Ne 04:00-07:00. Hrá sa tu hlavne rok.

Živá hudba
La Salamandre, 3 rue Paul-Janet, býva otvorený Str-Ne 21:00-04:00, je to obľúbený podnik, v ktorom sa ročne odohrá 40 koncertov. Nasledujúce medzinárodné hviezdy poctili jeho javisko: Stranglers, Les Négresses Vertes, Pulp a Tri Yann. Má kapacitu vyše 500 miest, vstupenky sú za rozumné ceny. Odporúčame si ich vopred rezervovať.

Hrá sa tu salsa, 60. a 80. roky, flexigroove a reggae. Starší členovia komunity sa stretávajú v nedeľu večer v tanečnom sále.

Ďalší top večerný podnik sa nazýva La Laiterie, 10 rue du Hohwald.

Le Griot, nachádza sa oproti hotelu de Ville, námestie Broglie, je jedným z najlepších jazz klubov.