Štrasburg - Pamiatky a múzeá

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

V minulosti patrila metropola striedavo Nemecku aj Francúzsku, čo ovplyvnilo aj jej zovňajšok. Najznámejšia katedrála Notre-Dame de Štrasburg je z ružového pieskovca a pochádza z 11.-15. storočia. Niektoré mestské domy zo 17. stor. majú vonkajšie fasády z dreva.

Väčšina múzeí sa sústreďuje na jednom mieste, mnohé sa nachádzajú v Palais Rohan z 18. storočia. Najjednoduchšie sa k nim turista prepraví peši alebo električkou k Grand’Rue, prípadne k Homme de Fer.

Obvod Petite France bol domovom rybárov, garbiarov a mlynárov. Domčeky z trámov sú postavené v štýle Hansel a Gretel, úzke uličky sú križované kanálmi. Taktiež sa tu udržiava bohatá folklórna tradícia.

Kanály smerujú k Ponts Couverts, ktoré boli vybudované ako súčasť opevnenia zo 14. str. Vyhliadkové veže stoja dodnes. V blízkosti je situovaný BarrageVauban, ktorý bol navrhnutý za účelom ochrany Štrasburgu pri ataku po rieke.

Medzi ďalšie turistické zaujímavosti sa radí impozantná European Institutions situovaná v severovýchodnej časti Štrasburgu s Európskym súdom pre ľudské práva a grandiózna Nemecká štvrť, ktorá bola vybudovaná v čase pruskej okupácie v r. 1870. Dominuje jej námestie République. Neďaleko je situovaná mestská univerzita, pri rieke Ill a rieke Aar. Návštevníkom odporúčame pozoruhodnú zoologickú a vedeckú zbierku v Musée Zoologique.

Štrasburské múzeá sú akumulované relatívne v tesnej blízkosti, čím vytvárajú koordinovanú sieť. V prvú nedeľu v mesiaci je vstup do nich voľný.