Sierra Leone - Turistické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Najlepšie prístupnou časťou Sierra Leone je polostrov, na ktorom leží i hlavné mesto Freetown – farebný prístav s bohatou históriou sa pýši 500 rokov starým bavlníkom, miestnym múzeom, pamätným kameňom admirála de Ruytera, Vládnym dokom, Kráľovým dvorom (kde sa rozdeľovala pôda medzi oslobodených otrokov), Univerzitou Fourah Bay (najstaršia vysoká škola v západnej Afrike), Marconovým kostolom (1820) a trhoviskom kráľa Jimmyho.

Z kopca Leicester je skvelý výhľad na mesto uväznené medzi oceánom a pevninskými horami, vďaka ktorým v 15. storočí dostala krajina od portugalských moreplavcov svoje meno – Sierra Leone (Pohorie levov). Horami sa tiahne strmá, úzka cesta, vedúca do kreolskej osady datujúcej sa od r. 1800. Majestátne, kopcovité územie si za svoj nový domov zvolili i miestni, oslobodení otroci a vybudovali niekoľko osád ako napr. Hastings, Kent, Sussex, Waterloo, Wellington a York.

Národný park Outamba-Kilimi sa rozkladá na severe krajiny, ponúka krásne prírodné scenérie, dokreslené o bohatý živočíšny svet, ktorého súčasťou sú aj šimpanzy, hrochy a slony.

Vzácne druhy orchideí (najkrajšie bývajú začiatkom roka) nájdete v rastlinnej rezervácii Sakanbabiarwa.

Pozn.

Pre vstup do prírodných rezervácií musíte mať špeciálne povolenie od Sierra leonského Minsterstva poľnohospodárstva a lesníctva, ktoré sídli vo Freetowne, a taktiež vás musí doprevádzať skúsený sprievodca.Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...