Sierra Leone - Praktické info

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Časový posun

Sierra Leone je o jednu hodinu pozadu voči štandardnému stredoeurópskemu času.

Peniaze

Mena

Leone (SLL) = 100 centov. Bankovky sú v hodnotách 5 000, 2 000, 1 000, 500, 100, 50, 20, 10, 5, 2 a 1 SLL a mince sú v hodnotách 100 a 50 SLL.

Platobné karty
Nie sú akceptované.
Otváracie hodiny bánk

Pondelok až štvrtok od 8:00 do 13:30, v piatok od 8:00 do 14:00.

Jedlo a nápoje

Reštaurácie v hlavnom meste servírujú americké, anglické, francúzske a libanonské jedlá. Miestne špeciality ako homár a krevety sa podávajú v hotelových jedálňach. Základom jedálnička je i neuveriteľne pestrý výber tropického ovocia a zeleniny.

Nočný život

Freetown má niekoľko nočných klubov a dve kasína. Mnoho hudobných predstavení sa uskutočňuje i na terasách hotelov pozdĺž pláže Lumley.

Podnebie

Územie Sierra Leone sa vyznačuje vlhkým tropickým počasím po celý rok. Počas novembra až apríla prevláda horúco a sucho, i keď pobrežné oblasti osviežuje morský vánok. December a január sa vyznačujú suchým a prašným obdobím, ktoré so sebou prináša saharský vietor (harmattan) a dažďové obdobie pripadá na mesiace máj až november.

Kalendár podujatí

1. január (vrátane pohyblivých, moslimských sviatkov), apríl (pohyblivé, moslimské a veľkonočné sviatky), 27. apríl (Deň vyhlásenia nezávislosti), 22.-24. október (koniec ramadanu), 25. a 31. december.


Súvisiace linky

Yahoo + Lonely Planet - štandarizované údaje o krajine a tematizov...