Rotterdam - Výlety/okolie

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut

Peší výlet

Ak vyštartujete z Centrálnej stanice, oproti nej, na hlavnom námestí sa nachádza elegantná budova Millennium Tower. Choďte k nej opatrne kvôli električkám, cyklistom a taxíkom.

 

Na pravo od veže leží Kruisplein. Pokračovaním dole po ulici sa pri mieste, kde ju preklenuje kanál, nachádza na ľavom brehu Mauritsweg a Westersingel.

 

Po prejedení West Kruiskade sa vynorí dlhá, tehlami vydláždená terasa pozdĺž trávnatého brehu kanála, na ktorej sú vystavené sochy. Odporúčame sadnúť si na lavičku a pokúsiť sa interpretovať majstrovské diela takých sochárov, akým bol Rodin a Henri Laurens.

Organizované výlety

Spido Rondvaarten prevádzkuje výletné plavby po pobreží Rotterdamu od apríla do septembra denne každých 30 – 45 minút od 9:30 do 17:00; v októbri až marci 2-4 krát denne.

 

Ročné obdobie určuje, akú veľkú časť mesta klient uvidí. Základná okružná plavba, ktorá sa koná po celý rok, trvá 75 minút. V ponuke sú i rozšírené služby – k vzdúvadlu v Delta Works, plavby pozdĺž Europoortu; okružné plavby s hudbou a večerou. Výlety sú bez poplatku pre deti do 4 rokoch.

 

Pannenkoekenboot (Palacinkové lode) usporadúva exkurzie väčšieho rozsahu, jej lode kotvia pri Euromaste. Keď loď zdvihne kotvy, otvorí sa bufet s jablkovými koláčmi, ktoré môžete konzumovať počas hodinového výletu. Odchod je v So a v Ne o 1:30, 3, 4:30, a 18:00; a v Str, Pia o 16:30 a 18:00.