Rotterdam - Odporúčame

  • Letenky
  • Hotely
    Kde
    Príchod
    Odchod
  • Knihy
  • Prenájom áut
1/2 dňa

Ak má turista už dosť ruchu veľkomesta, vhodná je návšteva Het Parku a ak si želá fantastický výhľad na mesto, musí vystúpiť na vyhliadkovú plošinu budovy Euromast. V Architektonickom inštitúte sa dozvie o mestských obvodoch Kop van Zuid a Blaak.

 

V historickom Delfshaven sa nachádza kostol Pilgrim Fathers'' Church, zaujímavý je i Oude Haven. Historické múzeum má členené exhibície do častí Het Schielandshuis a De Dubbelde Palmboom.

 

V štvrti Entrepot sú situované prevažne obchody špecializované na predaj interiérových doplnkov. Na palube bojovej lode je umiestnené Maritiem Museum.

 

Umelecká zbierka fotografií je vystavená v Witte de With Center for Contemporary Art. V mestskom obvode Westersingel stojí za prehliadku terasa so sochami a najväčší skate park v meste.

 

Ak si návštevník želá vyhnúť sa mestskému ruchu, vhodná je návšteva obrovského veterného mlynu Kinderdijk, z Rotterdamu sa k nemu prepravíte i na člne.

 

Vyhľadávaný je i výlet k najkrajšiemu holandskému hradu Kasteel de Haar.

 
2 dni
Gouda

V severnej časti Holandska je situované mestečko Gouda, ktoré je okrem znamenitých syrov vyhľadávané i kvôli stredovekej radnici a nádherne zdobeným oknám na Sint Janskerk.

  Utrecht

Vlakom alebo po ceste sa prepravíte do Utrechtu, kde odporúčame výstup na najvyššiu kostolnú vežu v Holandsku, ktorý sa vám odmení nádherným panoramatickým výhľadom na krajinu.

 

V mestečku leží utešené múzeum, v ktorom sa uchovávajú hudobné boxy, piana a organy.

 

V Spoorwegmuseum (Železničné múzeum) sa návštevník oboznámi s históriou cestovania.